Noc Kupały coraz bliżej
poniedziałek, 17 czerwiec 2019
Najkrótsza noc w roku, zwana w tradycji prasłowiańskiej Nocą Kupały, jest coraz bliżej. A wraz z nią wielkie widowisko plenerowe, które z tej okazji przygotowuje drawski Ośrodek Kultury. Jak już informowaliśmy odbędzie się ono w sobotnią noc, 22 czerwca w parku im. F. Chopina w Drawsku Pomorskim, podczas Letniego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Próby nad rekonstrukcją barwnego misterium opartego na motywach „Starej baśni” J.I. Kraszewskiego rozpoczęły się w maju. W widowisku, które stanowi autorski spektakl Joanny Mączkowskiej, wystąpi młodzież licealna oraz grupy taneczne z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.
Czytaj całość...
ZSP W KALISZU POMORSKIM PO RAZ TRZECI NA PODIUM POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
poniedziałek, 17 czerwiec 2019
W dniu 13 czerwca 2019r. w Szczecinie odbył się finał trzeciego sezonu Pomorskiej Ligi Historycznej, konkursu historycznego organizowanego przez Wydział Humanistyczny i Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
W rozgrywkach finałowych wzięła udział drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką księdza Wojciecha Marcinkiewicza, która po czterech z pięciu rund Ligi była wiceliderem rozgrywek. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej utrzymała drugie miejsce. Uczniowie z Kalisza Pomorskiego są tym samym jedynym zespołem, który w każdym z trzech sezonów PLH zajmował miejsca na podium (trzecie w pierwszym sezonie, pierwsze w drugim i drugie w trzecim).
Czytaj całość...
Debiut w mistrzostwach Polski
niedziela, 16 czerwiec 2019
W dniach do 7 do 9 czerwca 2019 r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim zmierzyli się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski, uczestnicząc w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie pod opieką trenerki Renaty Effenberg – Nawrot.
Wspaniała atmosfera i dobra organizacja turnieju sprawiają, że uczestniczy w nim wiele znanych klubów. Do turnieju zgłosiło się w tym roku aż 46 zespołów. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach. Kaliscy zawodnicy mogli oglądać i uczestniczyć w meczach na bardzo wysokim poziomie. Korzyścią dla drużyny była możliwość zdobycia doświadczenia w rywalizacji z największymi klubami w Polsce. Mecze dostarczyły zawodnikom niezapomnianych wrażeń.
Czytaj całość...
Szkolenie z ratownictwa morskiego w ramach projektu Erasmus+
niedziela, 16 czerwiec 2019


W upalny wtorek 11 czerwca 2019r grupa jedenastu uczennic z drużyny Medical Team działającej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w zajęciach ratowniczych w Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego Akademii Morskiej w Szczecinie, uczelni patronackiej kaliskiego technikum informatycznego. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Be aware for your future”, realizowanego w ramach Programu Erasmus+ w którym kaliskie liceum bierze udział wraz ze szkołami z Litwy, Łotwy, Turcji i Włoch.
Grupa wraz z opiekunkami, kierownikiem internatu Jadwigą Czernigą i nauczycielką języka angielskiego Beatą Wrzosek- Majewską została przeszkolona i zapoznana z funkcjonowaniem Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego przez instruktorów z Akademii Morskiej w Szczecinie – kapitan Marzenę Małyszko i kapitana Mirosława Wielgosza.
Zajęcia teoretyczne rozpoczęły się od omówienia przez instruktorów wyposażenia ratunkowego statku oraz indywidualnego wyposażenia ratunkowego załogi, a także uprawnień dowództwa statku oraz członków załogi w zakresie bhp, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ratownictwa.
Czytaj całość...
Sen o Warszawie
niedziela, 16 czerwiec 2019
Tym razem licealiści z Kalisza Pomorskiego wybrali się do stolicy, by lepiej poznać dziennikarstwo z perspektywy Marcina Mellera i Pawła Reszki. Mieli także okazję zobaczyć niegdyś wielokulturową dzielnicę Warszawy – Pragę i przeżyć parę innych niespodzianek.
6 czerwca 2019r. uczniowie wraz z nauczycielkami: Aleksandrą Radecką –organizatorką wyjazdu, Danutą Stempień i Zytą Bogacz rozpoczęli trzydniowe warsztaty. Praca w redakcji oraz w telewizji od podszewki, wykłady ze współczesnej sztuki, wizyta w Teatrze Ateneum, w Muzeum Literatury – to tylko niektóre punkty programu.
Wszystko przemyślane tak, by młodzież mogła uczestniczyć w kulturze. By swoje odczucia i refleksje przeniosła później na papier, czyli do gazety „Kontrast” i prasy regionalnej. To była także owocna lekcja z życia zawodowego dziennikarzy. Zderzenie z rzeczywistością. A wnioski, które się pojawiły w zakulisowych rozmowach młodych, miały wspólny mianownik – zawód dziennikarza to harówka, ale dająca satysfakcję.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 1322