Pamiętali o tych, którzy odeszli&
środa, 30 październik 2019
Dnia 25 października 2019 r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą Renatą Effenberg-Nawrot w ramach akcji ,,Szkoła pamięta” udali się na cmentarz komunalny w Kaliszu Pomorskim. Odwiedzili i uporządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w społeczności Kalisza Pomorskiego.
Uczniowie zapalili znicze na grobie kaliskiego Żołnierza Wyklętego, kawalera orderu Virtuti Militari, nauczyciela języka polskiego w kaliskich szkołach – Kazimierza Przybysławskiego, a także na grobach nauczycieli, pracowników oświaty i innych osób godnych upamiętnienia. Uczniowie posprzątali również bezimienne i opuszczone groby. Była to chwila zadumy i wielu przemyśleń dla każdego z nas.

Renata Effenberg - Nawrot
Z Erasmusem + w Ankarze
niedziela, 27 październik 2019
Od poniedziałku 21 października 2019r. w Ankarze przebywają uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – członkinie grupy Medical Team. Realizują działania z projektu Erasmus+ „Be aware for your future”, w ramach którego szkolą koleżanki i kolegów z Turcji, Włoch, Litwy i Łotwy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Czwartek był dniem kolejnych ćwiczeń oraz wizyty u burmistrza dzielnicy Ankary - Etimesgut, zwiedzania nowoczesnego i wzorcowego Centrum Opieki nad Osobami Niepełnosprawnymi oraz siedziby tureckiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy zostali serdecznie przyjęci burmistrza oraz wpisali się do księgi pamiątkowej.

Anna Arcimowicz – koordynator projektu
Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP w Kaliszu Pomorskim
niedziela, 27 październik 2019
W dniu 11 października 2019 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się debata kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pięć dni później uczniowie wybrali swoich przedstawicieli w demokratycznych wyborach.
W trakcie debaty kandydaci zaprezentowali przed uczniami swoje pomysły i plany, które chcieliby zrealizować po objęciu funkcji przewodniczącego. Debacie przyglądali się wszyscy obecni tego dnia uczniowie i nauczyciele. Klasy kolejno wraz z nauczycielami przychodziły na debatę, aby wysłuchać prezentacji każdego z uczestników. Każdy z obecnych uczniów miał również możliwość zadawania kandydatom pytań odnośnie ich programu wyborczego. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwał urzędujący Samorząd wraz z panią Beatą Wrzosek-Majewską i panem Konradem Chwastkiem opiekunami SU.
Czytaj całość...
Zdrowe i kolorowe koktajle owocowe
niedziela, 27 październik 2019
Choć ostatnio coraz częściej za oknem plucha, szaroburo i ponuro, to w internacie przy ul. Wolności 22 panuje zupełnie odmienna atmosfera. A to m.in. za sprawą zajęć kulinarnych, które po raz kolejny odbyły się 16 października 2019r., zorganizowanych przez panie Magdę Wilczyńską i Kamilę Staszewską - Kołtun.
Tym razem wychowankowie internatu wraz z opiekunkami postanowili przygotować smaczne i odżywcze koktajle mleczno-owocowe. Bazą był kefir, a dodatkiem banany i mrożone owoce : truskawki, maliny i jagody. Chętnych do skosztowania nie brakowało!

Kamila Staszewska - Kołtun
Popołudnie nad Jeziorem Młyńskim
czwartek, 24 październik 2019
W czwartek 10 października 2019r. mieszkańcy internatu przy ul. Wolności 22B spędzili miłe popołudnie nad Jeziorem Młyńskim w Kaliszu Pomorskim.
Udali się tam, aby poobcować nie tylko z otaczającą przyrodą, ale również, aby rozwijać pozytywne relacje ze sobą nawzajem. Przy ognisku można było się ogrzać, a także przygotować kolację z pieczonych kiełbasek. Pani Magda Wiśniewska wychowawca internatu, zwróciła uwagę na ten szczególny dzień, ponieważ właśnie tego dnia obchodzony był Światowy Dzień Drzewa. Święto to powstało z myślą o ochronie drzew na całym świecie.
Z tej okazji młodzież uczestniczyła w przygotowanych przez panią Magdę quizach ze znajomości drzew. Dendrologia nie okazała się być obcą dziedziną dla uczniów. Na zaproszenie wychowawcy pana Wojciecha Sztobrynia do zebranych dołączył nauczyciel historii pan Konrad Chwastek, który grając i śpiewając wprowadził zebranych w nastrój zadumy i relaksu. Był to miły dzień integracji młodzieży internackiej na łonie przyrody w otoczeniu pięknych drzew.

Magdalena Wiśniewska
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 1389