Moc życzeń
czwartek, 16 styczeń 2020
„Moc życzeń ” to hasło przewodnie akcji wolontariackiej, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Miała ona na celu zrobienie przez uczniów kartek świątecznych dla chorych dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej ze Szczecina. Uczniowie klas I, na zajęciach plastyki pod nadzorem nauczyciela pana Zbigniewa Kowalskiego tworzyli samodzielnie własne kartki świąteczne i uzupełniali życzeniami.
Mamy nadzieję, że wszystkie wysłane kartki świąteczne wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci i ich rodziców, a także dodadzą im sił w walce z chorobą.

Wolontariusze ZSP w Kaliszu Pomorskim
Pracowity koniec roku kadetów certyfikowanej klasy wojskowej
czwartek, 16 styczeń 2020
Kadeci certyfikowanej klasy wojskowej 2c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pracowicie spędzili koniec roku 2019. Pod opieką mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego 28 listopada uczestniczyli w szkoleniu mobilizacyjnym na terenie Składu Cybowo, 9 grudnia odbyli marsz kondycyjny na trasie Kalisz Pomorski – Dębsko, a 16 grudnia spędzili na całodniowych ćwiczeniach na strzelnicy Jaworze, na poligonie drawskim.
Praktyczne szkolenie na terenie Składu Cybowo miało zapoznać uczniów, którzy odgrywali rolę poborowych z procesem przyjmowania żołnierzy wcielonych do służby wojskowej. Osoby odpowiedzialne w jednostce wojskowej za poszczególne elementy bazy mobilizacyjnej mogły przeanalizować poszczególne fazy działania i wyciągnąć wnioski w zakresie usprawnienia procesu mobilizacyjnego. Kadeci natomiast mogli poczuć atmosferę wojska i obawy młodego człowieka wcielanego do służby wojskowej. Poborowych po zakończeniu szkolenia z zadaniami bazy zapoznał Kierownik Składu mjr Rafał Cieśliński, któremu dziękujemy za współpracę w szkoleniu młodzieży.
Czytaj całość...
Wsparcie Lodołamaczy dla Krzysia
czwartek, 16 styczeń 2020
Dnia 7 grudnia 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Julia Sadowska, Zuzanna Ciesiółka w ramach mikołajkowego morsowania dla Krzysztofa, odwiedziły plaże miejską w Kaliszu Pomorskim. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na protezę dla Krzysia. Atmosfera była wspaniała. Morsy przywitały zimną wodę. Nie zabrakło też Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkościami ze swojego worka. Na koniec każdy mógł spędzić miło czas przy ognisku.
Po zakończonej zabawie, wolontariuszki pożegnały się i złożyły świąteczne życzenia.
Dziękujemy grupie Lodołamacze za ciepłe przyjęcie oraz za każdą wpłatę na rzecz Krzysia.

Wolontariusze ZSP
w Kaliszu Pomorskim
Jasełka spełnionych marzeń
środa, 25 grudzień 2019
Podczas tegorocznych Jasełek w kaliskim Liceum, tradycyjnie odegranych przez grupę teatralną „Klepsydra”, życzono sobie wzajemnie spełnienia choć jednego z marzeń, które mają zarówno uczniowie, nauczyciele jak i zaproszeni na uroczystość goście.
A przybyli na nią w piątek, 20 grudnia 2019r., powitani przez dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Macieja Rydzewskiego: wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego Stanisław Samek, dyrektor Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim Małgorzata Dziadek, kierownik Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim Urszula Miłoszewska, por. Anna Zieniewicz z 16. WOG Drawsko, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Wojciech Czyżak, przyjaciel szkoły Wiesław Piotrowski oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Drawsko Grzegorz Stempień.
Czytaj całość...
ODEBRALI NAGRODY I SPOTKALI SIĘ Z PREZYDENTEM RP
środa, 25 grudzień 2019
Kadeci z certyfikowanej klasy wojskowej 2c – Tobiasz Głowacki, Kacper Kłos, oraz Konrad Nowak pod opieką Krzysztofa Wójciaka w dniu 17 grudnia 2019r. w Warszawie odebrali nagrody za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla klas wojskowych „Siła w Tradycji”, zorganizowanym przez Biuro do Spraw Proobronnych.
Po odebraniu nagród wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zwierzchnika Sił Zbrojnych prezydenta RP Andrzeja Dudy i pierwszej damy oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka z żołnierzami, kadrą dowódczą i pracownikami Wojska Polskiego, które odbyło się w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Była to dodatkowa forma wyróżnienia i uhonorowania zwycięzców konkursu „Siła w tradycji”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 45 z 1468