Życzenia Świąteczne
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Wielkie serca w małym mieście
czwartek, 19 grudzień 2019
W sobotę 14 grudnia od 9 rano do 18 halę sportową Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniały tłumy. Wszyscy zebrali się tam z jednego powodu - by pomóc choremu maturzyście z tutejszego liceum - Krzysztofowi Krupińskiemu.

Organizacją akcji charytatywnej zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim, ogromną pomoc zaoferowały również Szkoły Podstawowe w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie oraz przedszkole „Bajkolandia”. Koordynatorem działań została pani Anna Józiak, opiekun grupy licealistów, pedagog i nauczyciel chemii. Pomysłodawcą był wychowawca Krzysztofa, nauczyciel geografii pan Paweł Łuczko. Pomagać chciało wiele osób: nauczyciele okolicznych szkół, uczniowie, władze oraz mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski, Drawska Pomorskiego i powiatu drawskiego. Nikomu jednak przez myśl nie przeszło, że w jeden dzień uda się zdobyć rekordową sumę - ponad trzydzieści tysięcy złotych.
Czytaj całość...
Sukces w mikołajkowych zawodach strzeleckich
czwartek, 19 grudzień 2019
Mikołajkowe zawody strzeleckie o puchar Starosty Drawskiego odbyły się w dzień po Mikołajkach w dniu 7 grudnia 2019r. na strzelnicy klubu "Cel" w Złocieńcu. Z sukcesem wzięli w nich udział uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Krzysztofa Wójciaka.
Uczniowie z klasy 2d o profilu policyjno - penitencjarnym Adrian Sekuła i Mateusz Czepkowski zajęli w zawodach odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii junior. Zawody strzeleckie w Złocieńcu wpisują się w cykl przygotowań uczniów do V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Gratulujemy uczniom bardzo dobrych wyników w nadziei, że utrzymają formę do najważniejszej imprezy w roku szkolnym.

Krzysztof Wójciak
Licealiści na jarmarku bożonarodzeniowym w Stralsundzie
czwartek, 19 grudzień 2019
W dniu 9 grudnia 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunami Zytą Bogacz, Mirosławą Kacperską i Kamilą Kulik, kultywując tradycję szkolną wyjechali na jarmark bożonarodzeniowy do Stralsundu w Niemczech.
Stralsund to miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jarmark rozpościera się od świątecznie ozdobionego Starego Rynku z gotyckim ratuszem, wzdłuż zabytkowych kamieniczek i domów towarowych, do Nowego Rynku. Przystrojony w świecidełka deptak oraz ubrane przez dzieci drzewka i dobiegająca ze sceny muzyka na żywo wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
Czytaj całość...
Kaliskie mistrzynie pióra
czwartek, 12 grudzień 2019
We wtorek 10 grudnia 2019 r. na 54. posiedzeniu Zarządu Powiatu Drawskiego, odbyło się wręczenie dyplomów i wyróżnień dla laureatów „VII Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego”. W trójce laureatów znalazły się dwie uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim – Michalina Romanowska i Natalia Stańczyk, które przyjechały na uroczystość z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.
Michalina Romanowska z klasy 3ti zdobyła tytuł Wicemistrzyni Dyktanda, a Natalia Stańczyk została II Wicemistrzynią. Gratulacje laureatom i wyróżnionym wręczyli: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wicestarosta Mariusz Nagórski oraz Członkowie Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk i Zbigniew Dudor.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 54 z 1468