Mistrzostwo powiatu dla piłkarek i piłkarzy z Kalisza Pomorskiego
czwartek, 21 listopad 2019
W czwartek 14 listopada 2019r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt w ramach powiatowej Licealiady. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Kalisza Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Zarówno w kategorii chłopców, jaki i w kategorii dziewcząt kaliskie drużyny okazały się najlepsze i zwyciężyły w tych zawodach.
Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna chłopców z ZSP w Kaliszu Pomorskim odniosła zwycięstwa we wszystkich swoich meczach, wygrywając zdecydowanie cały turniej. Warto nadmienić, że było to mistrzostwo zdobyte po raz czwarty z rzędu.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również drużyna dziewcząt z ZSP w Kaliszu Pomorskim, która w meczu decydującym o mistrzostwie powiatu pokonała drużynę dziewcząt z Drawska Pomorskiego 7:1. Dziewczyny mogą pochwalić się zwycięstwem w tych rozgrywkach trzeci rok z rzędu.
Wiosną 2020r. odbędą się wojewódzkie ćwierćfinały Licealiady, w których drużyny z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim będą reprezentowały powiat drawski.
Czytaj całość...
Praktyczna nauka pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Pomierzynie
czwartek, 21 listopad 2019
W ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Rozwój Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu Pomorskim poprzez doskonalenie umiejętności w zakresie pierwszej pomocy oraz zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Gminie Kalisz Pomorski” członkowie grupy medycznej Medical Team działającej w ZSP Kalisz Pomorski wraz z opiekunami Renatą Pietroń i Jadwigą Czernigą w piątek 15.11.2019r. przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pomierzynie.
Czytaj całość...
Kaliscy licealiści wyróżnieni w konkursie Siła w tradycji
czwartek, 21 listopad 2019
W dniu 18 listopada 2019r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu „Siła w tradycji” dla uczniów certyfikowanych klas o profilu wojskowym, zorganizowanego przez Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych. Drużyna z klasy 2c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie Kacper Kłos, Tobiasz Głowacki i Konrad Nowak pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zdobyła wyróżnienie w konkursie.
Celami konkursu są m.in. kształtowanie u młodzieży z klas wojskowych postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej, kultywowanie tradycji niepodległościowych, pogłębienie wiedzy historycznej, rozwój umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji.
Czytaj całość...
Konkursowe zmagania z językiem niemieckim
czwartek, 21 listopad 2019
W dniach 14 i 15 listopada 2019r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyły się dwa ogólnopolskie konkursy z języka niemieckiego „DEUTSCHFREUND” i „WELTSPRACHEN ABITUR”. W konkursach udział wzięło 47 uczniów – miłośników języka niemieckiego, przygotowywanych przez nauczycielki języka niemieckiego Mirosławę Kacperską i Kamilę Kulik.
Pytania konkursowe sprawdzały umiejętności uczniów w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. Ciekawym elementem było zadanie rozumienia ze słuchu, traktujące o różnych sytuacjach życia codziennego.
Cieszymy się, że język niemiecki cieszy się takim zainteresowaniem młodzieży. Konkursy są cyklicznym szkolnym przedsięwzięciem, dlatego zapraszamy już teraz na kolejną, wiosenną edycję.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników! Trzymamy kciuki!

K.Kulik, M.Kacperska
PO CO KOMU POEZJA  wieczór autorski Zofii Burzyńskiej
czwartek, 21 listopad 2019
W środowy wieczór 13 listopada 2019r. odbyło się spotkanie autorskie „Nocy Poetów” z udziałem młodych poetów – Zofii Burzyńskiej i Sebastiana Rosy, zorganizowane we współpracy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Fundacji Wspierania Kultury Noc Poetów.
Zofia Burzyńska jest uczennicą klasy trzeciej liceum w ZSP w Kaliszu Pomorskim. Zosia dobrze się uczy, jest wspaniałą koleżanką, cudowną osobą, przy tym bardzo skromną. Mimo to jest o niej głośno. Głośno, bo pisze, tworzy, opisuje ludzi i świat, przekształca doświadczenia i różnorodne emocje w słowa. Słowa te są czasem przenośnią, a czasem dosadnym nazwaniem spraw po imieniu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 1468