Szkoła do hymnu!
sobota, 16 listopad 2019
W piątkowe przedpołudnie 8 listopada 2019r. społeczność kaliskiego liceum i technikum spotkała się na szkolnym dziedzińcu, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości przez wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu”.
Do przedsięwzięcia włączyli się uczniowie i nauczyciele ZSP w Kaliszu Pomorskim. O symbolicznej godzinie 11.11 po wprowadzeniu sztandaru szkoły, zebrani odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego podczas ceremonii wciągnięcia na masz flagi państwowej przez poczet flagowy wystawiony przez klasę wojskową 1c. Spotkanie było również okazją do pożegnania przez zastępcę dyrektora szkoły Katarzynę Witek ustępującego Samorządu Uczniowskiego z przewodniczącą Zuzanną Jedynowicz oraz powitania nowo wybranej przewodniczącej Małgorzaty Mickun.
Czytaj całość...
Spektakle Klepsydry na Święto Niepodległości
sobota, 16 listopad 2019
Z okazji Święta Niepodległości grupa teatralna „Klepsydra”, działająca w ZSP w Kaliszu Pomorskim, wystawiła 6 listopada 2019r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim dwa spektakle swojej ostatniej sztuki: „To idzie młodość”. Na pierwszy zaproszono młodzież Liceum, a na drugi – uczniów klas VII i VIII kaliskiej Szkoły Podstawowej. Łącznie przybyło blisko 300 widzów i sądząc po ich skupieniu w trakcie widowiska oraz po brawach na jego zakończenie występy oceniono wysoko.
- Akcja scenariusza autorstwa Bogumiła Kurylczyka rozgrywa się na kaliskim podwórku w latach 60. XX w. Niemniej przesłanie sztuki ma najzupełniej uniwersalny, czyli także współczesny charakter. Pokazuje bowiem jak absurdalne są próby wpisania młodego pokolenia w tę czy inną wizję społecznej utopii – powiedziała w słowie wstępnym Joanna Mączkowska, reżyserka spektaklu oraz autorka scenografii i choreografii.
Czytaj całość...
Bez szkolnej ławki
sobota, 16 listopad 2019
Nauczanie – słowo w ostatnim czasie odmieniane przez wszystkie przypadki, w różnych kontekstach: strajku, reformy, walki politycznej. Licealiści z Kalisza Pomorskiego poznali jego praktyczną moc dzięki nietypowym edukatorom – artystom Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.
W pochmurny poranek 5 listopada 2019r. grupa 25 uczniów, głównie dziennikarzy szkolnej gazety „Kontrast” i grupy teatralnej „Klepsydra” wraz z nauczycielkami: Joanną Mączkowską i Aleksandrą Radecką wyruszyła do Koszalina. Warsztaty dziennikarsko-teatralne zaproponowała młodzieży polonistka i opiekun koła dziennikarskiego Aleksandra Radecka. Nie byłyby one jednak możliwe bez ogromnego wsparcia i zaangażowania dramaturga BTD Tomasza Ogonowskiego, który zajął się stroną organizacyjną w Koszalinie.
Czytaj całość...
Uczniowie klasy policyjnej z wizytą w Straży Miejskiej
sobota, 16 listopad 2019
W dniu 5 listopada 2019r. uczniowie klasy 2d policyjno – penitencjarnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z wychowawcą Wojciechem Sztobryniem gościli w siedzibie Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim przy ul. Toruńskiej 3.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zadaniami i specyfiką pracy funkcjonariuszy kaliskiej Straży Miejskiej. Komendant Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Wojciech Czyżak przedstawił uczniom historię tej formacji w Polsce. Zostały przedstawione kompetencje strażników w kwestii uprawnień z zakresu Kodeksu Wykroczeń, ustaw i uchwał lokalnych oraz Prawa o Ruchu Drogowym. Strażnicy przedstawili w jaki sposób realizowane są przez nich zadania.
Czytaj całość...
Kaliskie licealistki z Erasmusem+ w Turcji
poniedziałek, 11 listopad 2019
W dniach od 21 do 28 października 2019r. w stolicy Turcji Ankarze przebywała młodzież z działającej przy ZSP w Kaliszu Pomorskim Grupy Medycznej w składzie Natalia Kopczyk, Ola Kowalczyk, Ola Ramza, Karolina Budnicka, Jola Małysz, Zosia Stąporek, Paulina Klimczak i Zuzia Kostrzewska. Uczennice pod opieką pani Renaty Pietroń, Beaty Wrzosek – Majewskiej, Jadwigi Czernigi i koordynatorki projektu Anny Arcimowicz uczestniczyły w kolejnym, już trzecim spotkaniu międzynarodowym z projektu „Be aware for your future” w ramach Programu Erasmus+ .
Tym razem gospodarzem spotkania była turecka szkoła Sehit Ertan Akgul Anatolian Lisesi znajdująca się w dzielnicy Etimesgut. Uczestniczki zostały otoczone opieką tureckich rodzin, podobnie, jak ich rówieśnicy z Włoch, Litwy i Łotwy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 82 - 90 z 1468