- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
Pierników noc (moc)
poniedziałek, 19 grudzień 2016
Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia młodzież z internatu kaliskiego Liceum zabrała się do pieczenia pierników. Tak było w ubiegły wtorek 13.21.2016r.
Chętnych do wypieku tych cudownie aromatycznych ciastek było tak wielu, że trzeba był znaleźć taką formę spędzenia czasu żeby nikt się nie nudził. Zadbały o to panie Jadwiga Czerniga i Magdalena Wiśniewska. Był quiz na temat znajomości egzotycznych przypraw, były zagadki z rodzaju tych dla mózgowców, była świąteczna muzyka i cudowny nastrój. Były słodkie nagrody dla zwycięzców i cała fura upieczonych i pięknie udekorowanych pierników. Tradycyjnie piernikami własnego wypieku częstowaliśmy rodziców, którzy przybyli na wywiadówkę. Reszta pierników głęboko schowana będzie atrakcją stołu wigilijnego na naszej internackiej kolacji.

Jadwiga Czerniga

HOKEJOWE ROZGRYWKI Z ŻOŁNIERZAMI KANADYJSKIMI
piątek, 16 grudzień 2016
W dniu 15.12.2016r. w hali sportowej kaliskiego Gimnazjum odbyły się rozgrywki sportowe, w których kaliscy licealiści zmierzyli się z żołnierzami kanadyjskimi w ich narodowym sporcie, jakim jest hokej. Tym razem nie był to hokej na lodzie, ale unihokej oraz wersja halowa hokeja w kanadyjskim wydaniu.
Rozegrane zostały dwa półgodzinne mecze. W pierwszym, meczu unihokeja, nieznanego wcześniej kanadyjskim gościom, nasza drużyna przygotowująca się do Wojewódzkiego Turnieju Unihokeja, odniosła zwycięstwo 10:1. W drugim meczu reprezentanci kaliskiego Liceum mieli okazję po raz pierwszy zagrać w kanadyjską wersję halowego hokeja. Używa się w niej takiego samego sprzętu, kijów, strojów bramkarzy itp., jak w hokeju na lodzie, oprócz krążka, zastąpionego specjalną piłeczką oraz oczywiście nie korzysta się z łyżew. Tym razem, mimo wzmocnienia kanadyjskim bramkarzem, nasi reprezentanci ponieśli porażkę 1:4.
Czytaj całość...
RELACJA Z LICEALIADY WOJEWÓDZKIEJ W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
piątek, 16 grudzień 2016
W dniu 14 grudnia 2016r. uczniowie kaliskiego Liceum pod opieką wychowawcy internatu i trenera pana Artura Sydlewskiego, wzięli udział w Wojewódzkiej Licealiadzie w Szachach Drużynowych, która odbyła się w II LO im. Mieszka I w Szczecinie. Debiutująca w turnieju drużyna z Kalisza Pomorskiego zajęła bardzo dobre 7 miejsce. Nasze liceum reprezentowali: Szymon Trojanowski z klasy 1b, Damian Jackowiak z klasy 2e, Magdalena Wyrzykowska, z klasy 1b, Karolina Gierzkiewicz z klasy 2d oraz Aleksandra Rogan w rezerwie.
Czytaj całość...
NIEZWYKŁA WIZYTA W MIEŚCIE NAUKI
piątek, 16 grudzień 2016
W dniu 14.12.2016 r. młodzież z klasy 2d i 1b kaliskiego Liceum pojechała na zajęcia warsztatowe do Muzeum Narodowego w Szczecinie pod opieką pani Marty Kaczmarek oraz pani Zyty Bogacz. Nie pojechaliśmy jednak tam po to, aby oglądać obrazy, rzeźby, czy stare kroniki. Pojechaliśmy do miejsca, gdzie każdy naukowiec czuje się jak ryba w wodzie - do „Miasta Nauki”!
Najpierw zwiedziliśmy wystawę interaktywną, na której mogliśmy doświadczyć na własnej skórze na czym polega m.in. prawo aerodynamiki, poznać zasadę działania lustra weneckiego, czy lewitacji oraz sprawdzić jak łatwo oszukać mózg ludzki , który ulega wielu złudzeniom optycznym. Fenomenem podczas pokazów fizycznych był „domek obrotowy”. Z zewnątrz doświadczenie wyglądało przerażająco. Osobiście przyznam, że przez długą chwilę bałam się wejść do środka domku. Trzeba jednak przełamywać bariery! Weszłam, doświadczyłam i nie żałuję!
Czytaj całość...
ZAJĘCIA Z INFORMATYKI W RAMACH WSPÓŁPRACY Z PWSZ WAŁCZ
piątek, 16 grudzień 2016
We wtorek 13.12.2016r. odbyły się już czwarte w tym roku szkolnym zajęcia z informatyki dla uczniów kaliskiego Liceum. Prowadzone są przez wykładowcę Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu dr inż. Wojciecha Musiała.
Na zajęciach uczniowie zainteresowani informatyką uczą się pracy z oprogramowaniem AutoCAD. Przygotowują się również do egzaminu na certyfikat ProCax, poświadczający umiejętność tworzenia projektów w grafice 3D. W przyszłości planowane są działania mające na celu budowę przez uczniów drukarki 3D, na której będą mogli wcielać w życie swoje projekty.
Czytaj całość...
SREBRNE UNIHOKEISTKI Z KALISKIEGO LICEUM
poniedziałek, 12 grudzień 2016
Dnia 8 grudnia 2016 r. dziewczęta z kaliskiego liceum brały udział w Wojewódzkim Turnieju Unihokeja rozgrywanym w Mrzeżynie. W zawodach udział wzięły takie Szkoły, jak LO w Kołobrzegu, ZSP w Goleniowie, ZSP Trzebiatów, II LO w Szczecinie oraz ZSP Kalisz Pomorski. Nasze unihokeistki wraz z dziewczętami z Trzebiatowa były faworytkami zawodów, zajmując pierwsze i drugie miejsca.
W tym roku historia się powtórzyła, a nasze dziewczyny zdobyły wicemistrzostwo województwa zachodniopomorskiego, przegrywając jedynie ze Szkołą z Trzebiatowa. Poza jedyną porażką z mistrzyniami turnieju, dziewczęta poradziły sobie z resztą Szkół wygrywając odpowiednio spotkania 1:0 z II LO Szczecin, 2:0 z ZSP Goleniów i 5:0 z LO Kołobrzeg.
Czytaj całość...
Wizyta klas wojskowych w Składzie Cybowo
poniedziałek, 12 grudzień 2016
W dniu 30.11.2016r. uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycieli Andrzeja Kowalewskiego i Sebastiana Statecznego, w ramach planu współpracy z 1 Regionalną Bazą Logistyczną w Wałczu, uczestniczyli w przeładunku na terenie Składu Paliw w Cybowie. Skład odpowiada za stan utrzymania zdolności dystrybucyjnych infrastruktury MPS (materiałów pędno – smarnych) w naszym regionie. W roli gospodarzy wystąpili – major Rafał Cieśliński i pan Alfred Kadłubowski.
Czytaj całość...
Wyjazd do Filharmonii w Szczecinie
poniedziałek, 12 grudzień 2016
Dnia 04.12.2016r. uczniowie z klasy 2 „c” wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Radecką oraz panią Mirosławą Kacperską, nauczycielem języka niemieckiego i panią Joanną Boniecką, nauczycielem języka angielskiego wyjechali do Filharmonii w Szczecinie na koncert Lory Szafran.
Przed występem grupa miała możliwość zwiedzenia budynku Filharmonii. W roli przewodnika wyjątkowo wystąpił pan Jakub Gibowski, rzecznik prasowy tej instytucji. Młodzież miała okazję zobaczyć kulisy Filharmonii w Szczecinie, na przykład specjalną salę dla VIP-ów, w której gościem specjalnym, w momencie otwarcia instytucji, był sam prezydent Bronisław Komorowski.
Czytaj całość...
SUKCES KALISKICH LICEALISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM "BAROKOWE PODRÓŻE"
poniedziałek, 12 grudzień 2016

W dniu 6 grudnia 2016r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Barokowe podróże" zorganizowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Konkurs polegał na przygotowaniu bloga z informacjami na temat podróżnika z epoki baroku związanego z lokalną historią oraz sposobów podróżowania i wszelkich spraw dotyczących przemieszczania się po Polsce, Europie i świecie w wymienionym okresie. Główną nagrodą w każdej z dwóch kategorii (13 – 15 lat oraz 16 – 19 lat) są bilety wstępu do wilanowskiego muzeum oraz publikacje książkowe.
Czytaj całość...
STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
wtorek, 06 grudzień 2016
W dniu 28 listopada 2016 r.w Delegaturze Zachodiopomorskiego Urzędzu Wojewodzkiego w Koszalinie 72 uczniów z powiatów: miasta Koszalin, koszalińskiego, szczecineckiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego, świdwińskiego, drawskiego, sławieńskiego oraz miasta Wałcz odebrało dyplomy za przyznane im stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 2d kaliskiego Liceum Justyna Górecka, pod opieką kierownika internatu, pani Jadwigi Czernigi.
Czytaj całość...
Subkultury w kaliskim Liceum
poniedziałek, 05 grudzień 2016
Każdego roku na lekcjach wiedzy o kulturze w kaliskim Liceum uczniowie prezentują wybrane przez siebie subkultury. Nie tylko o nich opowiadają rówieśnikom, ale także zakładają charakterystyczne dla danej grupy stroje. Młodzież najchętniej przebiera się i opisuje zwyczaje dzieci kwiatów, czyli hipisów oraz dresiarzy. Pojawiają się także rastafarianie, którzy propagują życie bez konfliktów i wojen.
Czytaj całość...
MUZYCZNA NOC LISTOPADOWA
piątek, 02 grudzień 2016
W dniu 30 listopada 2016r. w gościnnych murach Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert zespołu Distractor, działającego w kaliskim Liceum pod opieką nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie, a także muzyka, pana Konrada Chwastka.
Tym razem tematem przewodnim koncertu pt. „Muzyczna Noc Listopadowa”, były refleksje nad przemijaniem i losem człowieka. Wśród różnorodnych utworów uczniowie i gość z Kanady Aleks, zagrali m.in. piosenki Tadeusza Woźniaka, TSA, O.N.A. i Pink Floyd. Nad jakością dźwięku czuwał pan Adam Stąporek, który wspomógł zespół jako muzyk i wokalista w jednym z utworów. Obsługą fotograficzną koncertu zajęło się szkolne koło fotograficzne Pozytyw pod opieką pana Pawła Łuczki.
Czytaj całość...
MARATON FILMOWY KLASY IIC
piątek, 02 grudzień 2016
W nocy z dnia 24 na 25 listopada 2016r. odbył się maraton filmowy klasy II „c”. Spotkanie było w nieco mniejszym gronie, jednak i tak wrażeń oraz zabawy nie było końca. Dodatkowo uczestniczyła w nim była uczennica naszej szkoły – Kasia Grelewicz.
Początek wieczoru to zabawy rozwijające umiejętność opowiadania historii. Uczniowie tworzyli zabawne scenariusze akcji do obrazków, które ukazywały się na wylosowanych kościach. Były trzy etapy zabawy: od najłatwiejszego do bardziej wymagającego. Przyniosło to dużą ilość śmiechu, radości i emocji. Odpadały kolejne osoby, które zapominały jakiegoś fragmentu opowieści.
Czytaj całość...
Stypendium naukowo-socjalne dla uczennicy ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 02 grudzień 2016
Po raz kolejny POLDANOR SA utworzył fundusz stypendialny, którego zadaniem jest udzielanie wsparcia finansowego uczniom szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz studentom szkół wyższych, którzy osiągają dobre wyniki w nauce. W tym roku szkolnym 2016/2017 stypendium otrzymała uczennica klasy III, Martyna Serafin. Sumienność, odpowiedzialność, praca i zaangażowanie, są wynikiem otrzymanej nagrody dla uczennicy.
Gratulacje!!
Dziękujemy firmie Poldanor, za stworzenie naszym uczniom szansy otrzymania stypendium.
Anna Józiak
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 145 - 162 z 212