- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
UCZNIOWIE KLASY WOJSKOWEJ NA OBCHODACH ŚWIĘTA SAPERÓW W SKŁADZIE DRAWNO
środa, 17 maj 2017
W dniu 28.04.2017r. uczniowie z klasy wojskowej 1c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawcy Sebastiana Statecznego i Karola Kaliny, w ramach współpracy uczestniczyli w Uroczystościach Święta Saperów na terenie Składu Drawno. Obchody Święta rozpoczęto uroczystą zbiórką, przywitaniem gości i przemówieniem Kierownika Składu Drawno Pana majora Dariusza Markiewicza oraz zabraniem głosu przez zaproszonych gości.
Czytaj całość...
Maturzyści 2017 w kaliskim Liceum
czwartek, 11 maj 2017
Kilka dni stresu kaliscy maturzyści mają już za sobą. Od 4 maja 2017 zdawali kolejno egzaminy pisemne z: j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz j. niemieckiego. Część ustną z j. polskiego i j. niemieckiego wszyscy maturzyści zaliczyli pozytywnie. Przed nimi kolejne wyzwania, bo zostały jeszcze: biologia, filozofia, historia, chemia, geografia i fizyka. Trwają również egzaminy ustne z j. angielskiego.
Maturzyści - moc jest z Wami! Wspierają Was Rodzice i wszyscy nauczyciele.

Życzymy Wam jak najlepszych wyników na egzaminach – Katarzyna Witek

Klasy wojskowe z wizytą w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu
czwartek, 11 maj 2017
W dniu 8 maja 2017r. uczniowie klasy wojskowych – 1c i 2e, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli wraz z opiekunami Andrzejem Kowalewskim i Sebastianem Statecznym w wyjeździe szkoleniowym do 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Był to pierwszy wyjazd klas mundurowych do jednostki morskiej, który przybliżył młodzieży specyfikę służby i wyposażenie marynarzy Marynarki Wojennej na okrętach bojowych.
W Komendzie Portu Wojennego kpt. mar. Karol Zieliński przedstawił uczniom prezentację dotyczącą organizacji i zadań realizowanych przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża. Następnie szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Świnoujściu mjr Dariusz Włodarski poinformował młodzież jaka jest droga i jakie są możliwości przyjęcia do służby w Marynarce Wojennej.
Czytaj całość...
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2017
czwartek, 04 maj 2017
W dniu 28 kwietnia 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich, tegorocznych absolwentów szkoły. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Janusz Garbacz, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, Tadeusz Błądek, Inżynier Powiatu Drawskiego Mirosław Szulist, Prezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim, Zofia Gardzińska, proboszcz parafii w Kaliszu Pomorskim Kazimierz Serafin, przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Miejskiej i Służby Więziennej oraz pozostałych instytucji współpracujących ze szkołą, m. in. Akademii Morskiej w Szczecinie, a także Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski, Zastępca Dyrektora Katarzyna Witek, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i administracji, a przede wszystkim uczniowie – absolwenci i ich koleżanki i koledzy z klas pierwszych i drugich.
Czytaj całość...
Nagroda dla kaliskich licealistów
czwartek, 04 maj 2017
Troje solistów z grupy teatralnej „Klepsydra”, którzy śpiewem wygrywają liczne konkursy przynosząc rozgłos naszemu miastu, zostało 27. kwietnia publicznie uhonorowanych na sesji Rady Miejskiej Kalisza Pomorskiego.
Uczniom: Kamili Pomagalskiej, Julii Zinczuk i Adrianowi Kociubie pogratulował sukcesów wiceburmistrz pan Tomasz Kołtun. Dziękując za promocję naszego miasta podkreślił, iż wszędzie tam, gdzie konferansjerzy wywołują licealistów na scenę lub po kolejne nagrody, zawsze mówią publiczności skąd przyjechali. Gromkimi brawami doceniono na sesji artystyczne dokonania młodzieży oraz rozsławianie przez nich Kalisza Pomorski ego i w nagrodę wręczono uczniom bony towarowe, aby sami sobie wybrali upominki.
Czytaj całość...
KOMÓRKOMANIA W KALISKIM LICEUM
czwartek, 04 maj 2017
We środę 26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miała miejsce wyjątkowa akcja informacyjno – edukacyjna ,,KOMÓRKOMANIA”. Jest to inicjatywa skierowana do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Dzięki akcji kaliskie Liceum zyskało realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Najważniejszym efektem działań kaliskich wolontariuszy było pozyskanie od 19 osób, pełnoletnich uczniów i nauczycieli deklaracji o rejestracji w banku dawców komórek dla osób chorych na raka krwi.
Czytaj całość...
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim na Targach Pracy w Szczecinie
czwartek, 04 maj 2017
W dniu 26 kwietnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinie odbyły się Targi Pracy, zorganizowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Wzięli w nich udział również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunami: pedagogiem szkolnym Anną Józiak i wychowawcą klasy 3c Renatą Effenberg-Nawrot.
Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi młodzież na rynku pracy. Podczas Targów Pracy swoje oferty prezentowali pracodawcy szukający pracowników. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży budowlanej, stolarskiej i usługowej. Podczas targów mogliśmy zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Prezentowane również były oferty edukacyjne i szkoleniowe.
Czytaj całość...
ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYCH ZAWODACH SPORTOWO OBRONNYCH W ZŁOCIEŃCU
czwartek, 04 maj 2017
Dnia 25 kwietnia 2017r. w Złocieńcu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo -Obronne dla Klas Wojskowych. W męskiej grupie rywalizowało dziesięć drużyn, natomiast w żeńskiej sześć. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wystawił do rywalizacji dwie męskie drużyny oraz jedną żeńską.
Zawody składały się z czterech konkurencji. Pierwsza polegała na rzucie granatem RG 42 do celów poziomych z odległości 20 metrów dla dziewcząt oraz 25 metrów dla chłopców. Drugą konkurencją było strzelectwo sportowe. Uczestnicy oddawali strzały z odległości 50 metrów do celu z karabinka sportowego.
Czytaj całość...
Kolejny sukces Adriana Kociuby - ucznia kaliskiego Liceum
czwartek, 04 maj 2017
Laureatem „XI Regionalnego Festiwalu Piosenki Przyrodniczej” w Kaliszu Pomorskim został Adrian Kociuba, solista grupy teatralnej „Klepsydra” z kaliskiego Liceum.
Adrian wyśpiewał to zwycięstwo w kategorii „gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne” zajmując I miejsce ex aequo z Martyną Bartkus ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury. To jedna z wielu jego nagród, ponieważ w tym roku szkolnym zdobył m.in. tytuł laureata na „ XI Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych” w Ińsku i na „Powiatowym Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych” w Drawsku Pomorskim, gdzie zakwalifikował się na Przegląd Wojewódzki w Szczecinie. Jest też laureatem wojewódzkich eliminacji I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. H. Rasiewicza “KIMA” w Szczecinie oraz finalistą tego festiwalu w Krakowie.

Joanna Mączkowska

ZAJĘCIA Z DRONAMI WE WSPÓŁPRACY Z AKADEMIĄ MORSKĄ W SZCZECINIE
czwartek, 27 kwiecień 2017
W dniu 24 kwietnia 2017r. kaliscy Licealiści z klasy 2d realizujący informatykę na poziomie rozszerzonym wzięli udział w zajęciach z praktycznego wykorzystania dronów. Warsztaty prowadzone były przez dr inż. Grzegorza Stępnia, zastępcę dyrektora Instytutu Geoinformatyki Akademii Morskiej w Szczecinie w ramach współpracy z uczelnią.
Uczestnicy zajęć zapoznali się z technologią użycia Bezzałogowych Systemów Latających, potocznie zwanych dronami, do skanowania terenu i uzyskania jego trójwymiarowego obrazu za pomocą specjalistycznego oprogramowania – programu AgiSoft PhotoScan. Po części wstępnej – zapoznaniu z techniką i oprogramowaniem, uczniowie za pomocą drona wykonali serię zdjęć, a następnie na ich podstawie w programie AgiSoft PhotoScan stworzyli trójwymiarowy obraz inteligentnego ogrodu na dziedzińcu kaliskiego Liceum. Sami również stali się bohaterami trójwymiarowego zdjęcia, którego głębię można obserwować na monitorze komputerowym za pomocą okularów 3D. Zajęcia były bardzo interesujące i pozwoliły uczestnikom na poznanie praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii IT, tym razem w geodezji.
Czytaj całość...
Sukces Zosi Hurki w ogólnopolskim konkursie szaradziarskim
czwartek, 27 kwiecień 2017
Uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim - Zofia Hurka została laureatką ogólnopolskiego konkursu szaradziarskiego „MISTRZOSTWA SZARADZIARSKIE – ZADANIA LOGICZNE”. W konkursie wzięło udział 991 uczniów z 6 województw. Pierwsze miejsce obok Zosi zdobyta jeszcze uczennica z Tych. Zosia wykazała się niezwykłym talentem logicznego myślenia.
W ciągu 60 minut musiała rozwiązać 8 zadań – 3 testowe i 5 otwartych. Nie jest to łatwe, gdy w grę wchodzi presja czasu. Spróbujcie znaleźć odpowiedź na taką zagadkę: Kolejne dzieci pani Kowalskiej mają następujące imiona: Szymon, Lidia, Mariusz, Katarzyna, Maria. Szóstym dzieckiem pani Kowalskiej jest chłopiec o imieniu:
Czytaj całość...
REKRUTACJA 2017/2018
wtorek, 25 kwiecień 2017
REKRUTACJA 2017/2018
wtorek, 25 kwiecień 2017
REGULAMIN REKRUTACJI
Podanie do Liceum i Technikum
Podanie do internatu
Oświadczenie o niekaralności


UWAGA GIMNAZJALIŚCI - KANDYDACI DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ !

OSOBY, KTÓRE Z UZASADNIONYCH PRZYCZYN NIE BĘDĄ MOGŁY UCZESTNICZYĆ W SPRAWDZIANIE PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH DLA KANDYDATÓW DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ W DNIU 31 MAJA BR. ZAPRASZAMY DNIA 5 CZERWCA 2017 R. O GODZ. 10.00.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW NASTĄPI PO EGZAMINIE TEGO SAMEGO DNIA.


- Klasa dwujęzyczna

• Certyfikaty B1, B2, C1 z języka angielskiego.
• Program wymiany międzynarodowej Erasmus+.
• Matura dwujęzyczna z języka angielskiego.
• Przedmioty w języku angielskim, m.in. historia Anglii, Buisness English.
• Warsztaty językowe w Londynie.
• Drugi język nauczania – język hiszpański.
• Przygotowanie do studiów na kierunkach filologicznych oraz studiów za granicą.

- Klasa medyczno-politechniczna

• Zajęcia dodatkowe z grafiki komputerowej, programowania, projektowania AutoCAD.
• Zajęcia z chemii, biologii i fizyki w Szczecinie prowadzone przez pracowników PUM i ZUT.
• Warsztaty matematyczne i astronomiczne, praca na tabletach w programie GeoGebra.
• Warsztaty przygotowujące do egzaminu praktycznego z rysunku na uczelnie techniczne.
• Przygotowanie do studiów inżynierskich oraz przyrodniczych i medycznych.

- Klasa dziennikarsko-artystyczna

• Programy własne: komunikacja medialna, reżyseria i ruch sceniczny.
• Warsztaty regionalne, projekty i konkursy historyczne, teatralne, dziennikarskie.
• Zajęcia dodatkowe w szkolnej gazecie „Kontrast” i grupie teatralnej „Klepsydra”.
• Warsztaty dziennikarskie, m. in. w Warszawie oraz teatralne m.in. w Krakowie, prowadzone przez profesjonalistów.
• Warsztaty wokalne, muzyczne oraz rysunku i fotografii.
• Przygotowanie do studiów humanistycznych i do egzaminów na uczelnie artystyczne.

- Klasa wojskowa

• Obozy wojskowe w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Olesznie.
• Specjalistyczne zajęcia (strzelectwo, terenoznawstwo, przysposobienie wojskowe, taktyka inżynieryjno-saperska, pierwsza pomoc, musztra).
• współpraca z wojskiem polskim i wojskami sojuszniczymi państw NATO (Kanada, USA, Holandia).
• Konkursy i olimpiady z wiedzy o bezpieczeństwie, zawody sportowo – obronne.
• Przygotowanie do służby wojskowej oraz studiów na uczelniach wojskowych.

- Klasa policyjno-penitencjarna

• Lekcje prowadzone przez funkcjonariuszy Policji i Służby Więziennej według programów własnych.
• Specjalistyczne zajęcia (prewencja policji, podstawy prawa karnego, kryminalistyka, musztra policyjna, techniki interwencyjne i samoobrona, przysposobienie penitencjarne, strzelectwo).
• Zajęcia wyjazdowe w Zakładzie Karnym w Wierzchowie.
• Obozy szkoleniowe we współpracy z Policją i Służbą Więzienną.
• Przygotowanie do pracy w Policji, Służbie Więziennej oraz studiów w Wyższej Szkole Policji.

- Technikum Informatyczne - klasa patronacka Akademii Morskiej w Szczecinie

Podpisanie umowy patronackiej z Akademią Morską w Szczecinie


• Kształcenie kwalifikacji oraz suplement międzynarodowy w zawodzie technik informatyk.
• Umundurowanie, dodatkowe zajęcia na Akademii Morskiej w Szczecinie, m.in. z programowania, symulatorów komputerowych, pilotowania i zastosowania dronów.
• Bezpłatne kursy i dodatkowe zajęcia z projektu UE, m.in. prawo jazdy kategorii B, kwalifikacyjny kurs zawodowy technik cyfrowych procesów graficznych.
• Przygotowanie do studiów na kierunkach IT oraz na Akademii Morskiej w Szczecinie.Nasze atuty
• Bezpłatne zajęcia rozwijające pasje w ramach projektów edukacyjnych z historii regionalnej, teatru, dziennikarstwa, muzyki, astronomii, matematyki, języków obcych, samorozwoju, realizowane przez stowarzyszenie Jesteśmy Razem.
• Dofinansowanie do licznych warsztatów wyjazdowych ( Warszawa, Kraków, Szczecin).
• Współpraca z uczelniami wyższymi: PUM, ZUT, Uniwersytetem Szczecińskim, Collegium Balticum, Akademią Morską w Szczecinie oraz PWSZ w Wałczu, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach.
• Międzynarodowe certyfikaty z języka angielskiego i niemieckiego.
• Wyjazdy w ramach programu Erasmus +.
• Język hiszpański w klasie pierwszej dwujęzycznej.
• Ogólnopolskie sukcesy indywidualne i redakcyjne szkolnej gazety „ Kontrast”, która ma ponad dziesięcioletnią tradycję.
• Twórcze działania i sukcesy w konkursach ogólnopolskich Grupy Teatralnej „Klepsydra”.
• Zajęcia w małych grupach międzyoddziałowych od pierwszej klasy.
• Klasy wojskowe działające nieprzerwanie od 17 lat.
• Współpraca z wojskiem i instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, 1 Regionalną Bazą Logistyczną w Wałczu, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu, Komendą Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim, Zakładem Karnym w Wierzchowie, Stowarzyszeniem Zachodniopomorskie Forum Bezpieczeństwa Pro Domo Sua, Fundacją Popularyzacji Bezpieczeństwa THORTAC, Armią Kanadyjską.
• Sukcesy na szczeblu centralnym w ogólnopolskich konkursach tematycznych i przedmiotowych.
• Życzliwa i przyjazna atmosfera.
• Prężnie działający Samorząd Uczniowski i radiowęzeł.
• Nowoczesne sale przedmiotowe i pomoce dydaktyczne.
• Koła zainteresowań prowadzone przez nauczycieli pasjonatów, m.in. zespół muzyczny, plastyczne, fotograficzne, językowe, historyczne, matematyczne, dziennikarskie, taneczne, teatralne, pierwszej pomocy, sportowe, wolontariat.
• Dobrze wyposażona siłownia, zajęcia z samoobrony.
• Sukcesy w zawodach sportowych, m.in. piłce ręcznej, piłce nożnej, unihokeju.
• Stypendia Starosty Powiatu Drawskiego dla uczniów klas pierwszych z najwyższymi wynikami egzaminu gimnazjalnego.
• Indywidualne planowanie rozwoju zawodowego ze wsparciem doradcy zawodowego.
• Rozwinięta pomoc psychologiczno – pedagogiczna, zajęcia z pedagogiem, psychologiem i doradcą zawodowym.
• Wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
• Trzy bardzo dobrze wyposażone internaty, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie szkoły.
• Kuchnia z domowym jedzeniem i stołówka.
• Stypendia dofinansowujące do wyżywienia.

CZYTAJ WIĘCEJ
KALISKIE LICEUM NAJLEPSZE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY"
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
W dniu 19 kwietnia 2017r. dwoje uczniów z klasy 2a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, przygotowywanych przez dyrektora Macieja Rydzewskiego, pod opieką pana Andrzeja Kowalewskiego, wzięło udział w jubileuszowym X finale Ogólnopolskiego Konkursu „Kazimierz Wielki i Jego Czasy”, który odbył się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie kaliskiego Liceum byli jedynymi finalistami konkursu z województwa zachodniopomorskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 72 z 212