- 2016/2017
2016/2017
"Pora na Kalisz Pomorski" festyn zdrowia w naszym mieście.
czwartek, 15 czerwca 2017
Dnia 7 czerwca 2017r., w godzinach od 11.00 do 15.00, przy kaliskim pałacu odbył się festyn zdrowia. Wydarzenie to realizowane było w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Czas na zdrowie” organizowanego przez fundację Banku Ochrony Środowiska. Festyn miał na celu propagowanie zdrowej żywności, aktywności fizycznej oraz wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.
Przygotowaniem i realizacją festynu zajęli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod nazwą zespołu ,,Pora na Kalisz Pomorski” w składzie: Marta Maciąg, Dominika Sosnowska, Paulina Ławniczak, Szymon Trojanowski, Jakub Łastówka, Tomasz Chudobski, Wiktoria Rakowska, Zuzanna Gabrych, Zuzanna Mieszkowska, Agnieszka Reczko wraz z opiekunem Anną Józiak.
Czytaj całość...
Szkoła promująca zdrowie "Światowy Dzień Bez Tytoniu"
czwartek, 15 czerwca 2017

Dnia 31.05.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w dzień ,,Pikniku Młodych Pasjonatów", uczniowie z klasy 1d, pod opieką pedagoga szkolnego Anny Józiak, zorganizowali "Międzynarodowy dzień bez Papierosa”. To świetna okazja do chwili zastanowienia się nad tym smrodliwym nałogiem, który rujnuje finanse, urodę i przede wszystkim nasze, jakże cenne zdrowie, a także życie.
W ramach obchodów uczniowie przygotowali plakaty oraz gazetki tematyczne na temat szkodliwości palenia, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Poza tym została przygotowana wystawka broszur dotyczących szkodliwości palenia. Wszyscy odwiedzający naszą szkołę, a przede wszystkim uczniowie mogli przekonać się jakie szkodliwe jest palenie i jakie są jego skutki.
Czytaj całość...
MŁODZIEŻ Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
piątek, 21 kwietnia 2017
W ferworze świątecznych przygotowań kaliscy Licealiści w dniu 11 kwietnia 2017r. znaleźli czas, aby złożyć wizytę naszym wspaniałym seniorom Janinie Grzyb, Stefani Mielec, Edwardowi Jaskulskiemu, Wiktorowi Wasiłkowskiemu, Janinie Grzyb, kombatantom mieszkającym na terenie naszej gminy.
Oliwia Prażych, Weronika Kowalczyk oraz Patryk Głasek pod opieką kierownika internatu Pani Jadwigi Czernigi, we współpracy z kaliskim Ośrodkiem Kultury, złożyli Seniorom serdeczne życzenia Wesołych Świąt oraz zdrowia i pogody ducha na dalsze lata życia. Przy okazji uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane stroiki oraz upieczone w szkolnej kuchni wielkanocne baranki. Pan Wasilkowski w podziękowaniu za wizytę zapoznał młodzież ze swoją pokaźną kolekcja orderów i medali, którymi został odznaczony za swoje zasługi. Wszyscy Kombatanci nie kryli wzruszenia i byli szczerze uradowani naszą wizytą.
Czytaj całość...
WOŚP- działania wolontariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
sobota, 11 lutego 2017
Dnia 15.01.2017 w Kaliskim Domu Kultury odbył się już 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem grał dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku pod opieką Pani Anny Józiak i Pani Zyty Bogacz wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w składzie: Weronika Abraś, Emma Brożek, Nikola Czyżak, Wojciech Gławdel, Klaudia Jąg, Huber Marek, Zuzanna Mieszkowska, Julia Milewska, Michał Panowicz, Agnieszka Reczko, Agata Schiffer, Martyna Serafin, Kaja Sroczyńska, Martyna Toman, Jakub Wójciak, Julita Zima. Mimo niskiej temperatury wolontariusze rozpoczęli zbieranie już o godzinie 8 rano, a zakończyli o 16.
Czytaj całość...
Akcja świątecznej pomocy
poniedziałek, 30 stycznia 2017
W grudniu 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się zbiórka pieniędzy i produktów codziennego użytku w ramach pomocy ludziom potrzebującym w naszej okolicy. Pod czujnym okiem klasy 2b i Samorządu Uczniowskiego udało nam się wspomóc 2 rodziny i obdarować ich nie tylko materialnie, ale i duchowo- dzieląc się uśmiechem i miłością.
Czytaj całość...
"Komunikacja, jej znaczenie i rola we współczesności
piątek, 16 grudnia 2016
W grudniu 2016r. w klasach drugich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty prowadzone przez pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Monikę Wytracz, pt. ,,Komunikacji, jej znaczenia i roli we współczesności”.
Rozwój społeczny jest ważnym aspektem okresu dorastania, przejawia się między innymi na płaszczyźnie związków interpersonalnych młodzieży z rówieśnikami. W tym okresie istotnym zadaniem staje się efektywne komunikowanie się. Wzajemne poznanie, empatia oraz rozpoznawanie emocji było elementem ćwiczeń wykonywanych przez młodzież w trakcie warsztatów. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia i dzielili się wiedzą i posiadanym doświadczeniem podczas zajęć warsztatowych.
Czytaj całość...
MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLASY POLICYJNEJ DO DOMU DZIECKA W STARGARDZIE
poniedziałek, 12 grudnia 2016
W dniu 7 grudnia 2016 r. pierwsza klasa policyjno-prawna wraz, z uczniami innych klas kaliskiego Liceum, drugiej wojskowej oraz pierwszej artystyczno-medycznej, pod opieką wychowawcy, pana Karola Kaliny zorganizowała mikołajkowy wyjazd do domu dziecka w Stargardzie.
Podczas spotkania z dziećmi uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak mieszkają ich koledzy i koleżanki ze Stargardu, a także co robią w czasie wolnym. Mogliśmy dowiedzieć się, że tak naprawdę nasze życie nie różni się od codziennego życia naszych rówieśników, tak jak my chodzą do szkoły, a wielu uczestniczy w dodatkowych zajęciach związanych z ich pasjami.
Czytaj całość...
Wolontariusze ZSP z Kalisza Pomorskiego w Niemieńsku
poniedziałek, 05 grudnia 2016
Dnia 29.11.2016 r uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim należący do grupy wolontariatu razem z opiekunem - Anną Józiak, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Wzięli udział w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci.
Licealiści bardzo poważnie podeszli do powierzonego im zadania, chcąc sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Cieszyli się z możliwości zabawy z dziećmi i przygotowania dla nich różnorodnych atrakcji z wróżbami na czele. To inicjatywa dająca korzyści obu stronom, pozwalająca pozbyć się wielu uprzedzeń, a przede wszystkim uwrażliwić młodzież.
Czytaj całość...
Dzień Życzliwości
niedziela, 27 listopada 2016
Dnia 21 listopada uczniowie i nauczyciele Liceum w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w Światowym Dniu Życzliwości. Inicjatorem tych działań była pani Anna Józiak, pedagog i opiekun koła wolontariatu. Celem Dnia Życzliwości jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W akcję zorganizowaną z okazji tego dnia zaangażowały się wszystkie klasy naszego Liceum. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach. Oceniane kategorie to:
Czytaj całość...
Siedmiu wspaniałych
poniedziałek, 21 listopada 2016
W sobotę 19 listopada 2016r. siedmioro uczniów klasy 1b pod opieką Pani pedagog Anny Józiak zebrało się pod pałacykiem w Borowcu. Przez cztery godziny grabiliśmy liście na terenie pałacu. Właścicielka posiadłości poczęstowała całą grupę gorącą zupą, a także doceniła naszą ciężką pracę i sowicie wynagrodziła. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Dziękujemy Pani pedagog za zorganizowanie pracy i zachęcamy uczniów do włączania się w takie akcje, ponieważ jest to możliwość zarówno zarobku jak i spędzenia czasu w miłym gronie.

Marta Maciąg
,,Wolontariat  razem można więcej
poniedziałek, 21 listopada 2016
Kim jest wolontariusz? Komu możemy pomagać? Jak przeprowadzić w szkole akcję i zaangażować innych w pomoc potrzebującym? Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych) próbowaliśmy znaleźć podczas szkolenia wolontariuszy, które odbyło się 16 listopada 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Warsztaty poprowadziły pani Agnieszka Kobryś – koordynator pieczy zastępczej z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim i pani pedagog Dorota Fąfara, z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim.
Czytaj całość...
NAKRĘĆ SIĘ
poniedziałek, 21 listopada 2016
Turniej w Drawsku Pomorskim z udziałem wolontariuszy z ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 21 listopada 2016
16 listopada w Drawsku Pomorskim, w hali drawskiego gimnazjum odbyła się szósta edycja Międzypowiatowego Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych. Celem turnieju tańca była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.
Czytaj całość...
Wolontariusze z naszej szkoły w Drawsku Pom.
czwartek, 08 września 2016
8 września 2016r., cztery wolontariuszki z naszego liceum wzięły udział w corocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka organizowanym przez Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy w Drawsku Pomorskim.
Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Wioletta Michniewicz oraz Andżelika Maciąg pomagały w organizacji uroczystości oraz opiekowały się osobami niepełnosprawnymi.
Impreza jest corocznym spotkaniem, na które zjeżdżają się ośrodki i instytucje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. W tym roku wzięło w niej udział ponad 100 osób z Drawska, Złocieńca, Łobza, Wierzchowa, Kalisza Pomorskiego, Świdwina i Wałcza.
Samą uroczystość rozpoczął przemówieniem Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński, który pogratulował organizacji oraz życzył uczestnikom udanej zabawy. A zabawa była w stylu rockowo-motocyklowym. Tak właśnie ubrani byli uczestnicy spotkania, a do zabawy grał rockowy zespół Still Contract z Kalisza Pomorskiego. Żeby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, przybyła także grupa motocyklowa z Drawska Pom.
Wolontariusze z kaliskiego Liceum na festynie lotniczym w Mirosławcu
środa, 07 września 2016
W dniu 3 września 2016r. w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbył się festyn lotniczy, podczas którego wolontariusze rekrutujący się z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję pomóc w jego organizacji.
Pomysł, by do organizacji festynu włączyć młodzież z kaliskiego Liceum zgłosił płk pil. Łukasz Andrzejewski – Popow, dowódca 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. - Uważam, że udział młodzieży z naszego liceum w festynie lotniczym był bardzo dobrym pomysłem. Uczniowie mogli zobaczyć jak przygotowuje się imprezę o tak dużej skali i włączyć się do pomocy w jej przeprowadzeniu. Mieli też okazję do zapoznania się z samolotami i śmigłowcami używanymi przez naszą armię. To przykład udanej współpracy z wojskiem, która przyniosła korzyści obu stronom. Mam nadzieję na kontynuację wspólnych działań z 12 BBSP także w przyszłości – tak o współpracy szkoły z tą jednostką wojskową mówi dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...