- 2017/2018
2017/2018
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim oddają krew dla potrzebujących
piątek, 13 kwietnia 2018
W dniu 12 kwietnia 2018r. przy budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zaparkował specjalistyczny autobus do poboru krwi z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Kilkudziesięciu uczniów oddało bezinteresownie krew dla potrzebujących. Działanie zostało zorganizowane z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego oraz opiekuna grupy medycznej Medical Team Kalisz Pomorski, Karola Kalinę.

Czytaj całość...
Samorząd Uczniowski pomaga schroniskom dla zwierząt
czwartek, 05 kwietnia 2018
Dnia 23 kwietnia 2018r. dwie uczennice kaliskiego Liceum – Weronika Abraśi Emma Brożek przekazały pieniądze dyrektorowi Schroniska dla Zwierząt w Pławnie. Pieniądze na pomoc dla schroniska były zbierane przez Samorząd Uczniowski ZSP w Kaliszu Pomorskim w lutym. Z uzbieranej kwoty 508,98 zł można będzie zakupić odpowiednią karmę, koce oraz inne niezbędne rzeczy dla jego czworonogich mieszkańców.

Czytaj całość...
Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
wtorek, 20 lutego 2018
Z okazji 73. rocznicy zdobycia Kalisza Pomorskiego, dziennikarze szkolnej gazety „Kontrast” z kaliskiego Liceum - Magda Wyrzykowska i Daniel Morcinek, pod opieką kierownika internatu Jadwigi Czernigi złożyli wizytę kombatantom z Gminy Kalisz Pomorski.

Czytaj całość...
Licealiści z życzeniami u kombatantów
środa, 03 stycznia 2018
Kontynuując trwającą od kilku lat tradycję, w przedświąteczny piątek 22 grudnia 2017r. kaliscy Licealiści – Zosia Hurka, Jakub Krawczyk i Szymon Bołociuch wraz z Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą, wybrali się z życzeniami do kombatantów. Odwiedzili panią Janinę Grzyb, panią Stefanię Mielec, pana Edwarda Jaskulskiego oraz pana Wiktora Wasiłkowskiego.

Czytaj całość...
Jarmark Świąteczny
poniedziałek, 01 stycznia 2018
W dniu 14 grudnia 2017r. klasa 2d wraz z grupą medyczną Medical Team Kalisz Pomorski zorganizowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Jarmark Świąteczny, podczas którego zbierano pieniądze na cele charytatywne. W czasie trwania Jarmarku można było kupić świąteczne upominki, choinki, wieńce, bombki, skrzaty, czy bałwanki, a nawet renifera! Oprócz zakupu własnoręcznie wykonanych przez uczniów, rodziców i ich bliskich pamiątek, można było również poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinach. Ćwiczenie prowadziła grupa medyczna Medical Team.

Czytaj całość...
Magia Świąt
poniedziałek, 18 grudnia 2017
Dnia 13 grudnia 2017 r. troje nauczycieli – pedagog szkolny Anna Józiak, opiekun Samorządu Uczniowskiego i wychowawca klasy wojskowej Karol Kalina oraz wychowawca klasy wojskowej Sebastian Stateczny wraz z czwórką uczniów – Oliwią Kanabaj, Nikolą Czyżak, Aleksandrem Bołociuchem i Kacprem Bublem wybrali się, aby obdarować świątecznymi podarunkami potrzebujące rodziny.

Czytaj całość...
A może zróbmy inne Mikołajki?
sobota, 09 grudnia 2017
Uczniowie klasy 1d, policyjno-penitencjarnej z kaliskiego Liceum i Technikum wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, przygotowując się do klasowych Mikołajków wpadli na pomysł, aby podarować chwilę radości dla dzieci potrzebujących odrobiny szczęścia. W krótkim czasie udało się zebrać potrzebne środki, znaleźć pomysł na zabawy i udać się na zakupy. W środę 6 grudnia 2017r., dzięki wsparciu firmy transportowej pana Leszka Struszki z Drawska Pomorskiego, uczniowie w strojach odpowiednich do dnia, wraz ze specjalnie zamówionym pomocnikiem Mikołaja, także z klasy policyjnej, wyjechali do Przedszkola w Drawsku Pomorskim, działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie.
Czytaj całość...
Dbają o dobro kobiet, przypominają o badaniach na HIV/AIDS
wtorek, 05 grudnia 2017
Dnia 1 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim zostały przeprowadzone dwie kampanie. Jedna z nich była przeprowadzona przez klasę 2d (policyjno-prawną) pod opieką wychowawcy Karola Kaliny i pedagoga szkolnego Anny Józiak. Dotyczyła ona akcji pod nazwą "Biała wstążka", która była organizowana pod patronatem Starosty Drawskiego i Głosu Drawskiego. Kampania polegała na przypinaniu białych wstążek będących symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Czytaj całość...
Zabawa andrzejkowa w Niemieńsku z udziałem kaliskich wolontariuszy
wtorek, 05 grudnia 2017
Dnia 29.11.2017r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunem – Anną Józiak, pedagogiem szkolnym i panią Renatą Effenberg - Nawrot, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Celem wyjazdu było zorganizowanie zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci oraz przygotowanie wróżb andrzejkowych. Wszyscy bardzo poważnie podeszli do powierzonego zadania, chcąc sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział w organizacji wróżb dla dzieci i świetnie się przy tym bawili.
Czytaj całość...
Dzień Życzliwości w kaliskim Liceum i Technikum
sobota, 02 grudnia 2017
Dnia 30 listopada 2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami kaliskiego Liceum i Technikum wzięli udział w Światowym Dniu Życzliwości. Inicjatorami tych działań była Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekun koła wolontariatu oraz Karol Kalina, opiekun Samorządu Uczniowskiego i młodzi samorządowcy. Celem Dnia Życzliwości było wzbudzenie wśród szkolnej społeczności pozytywnych emocji. W działania zaangażowały się wszystkie klasy. Na korytarzach zauważyć mogliśmy trzy kolory symbolizujące ten wyjątkowy dzień w czasie którego uczniowie brali udział w różnych konkurencjach.
Czytaj całość...
Turniej w Drawsku Pomorskim z udziałem wolontariuszy z ZSP w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 09 listopada 2017
Dnia 26.10. 2017r.w hali drawskiego gimnazjum, odbył się VII Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski oraz Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego. Celem turnieju była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.
Czytaj całość...
ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA Z ŻYCIEM
poniedziałek, 30 października 2017
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim po raz kolejny wykazała się ogromną empatią i zrozumieniem dla ludzi cierpiących i chorych. Za przeprowadzoną akcję #KOMÓRKOMANIA szkoła uzyskała tytuł Zachodniopomorskiej Szkoły z Życiem. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w dniu 23.10.2017 w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pani Magdaleny Zarebskiej - Kuleszy certyfikat odebrała koordynatorka szkolnego programu Pani Jadwiga Czerniga.
Czytaj całość...
Pracowity dzień MEDICAL TEAM KALISZ POMORSKI
piątek, 27 października 2017
Wtorek 24 października 2017r. był pracowitym dniem dla MEDICAL TEAM, drużyny pierwszej pomocy działającej w ZSP w Kaliszu Pomorskim. Dzisiaj dwie młode ratowniczki Karolina Hofman i Klaudia Wydrzyńska zabezpieczały Powiatową Gimnazjadę piłki nożnej chłopców, były małe urazy, ale dziewczęta spisały się na medal, dzięki czemu zawodnicy przyjmowali kontuzje z uśmiechem na twarzy.
Czytaj całość...
MEDICAL TEAM Kalisz Pomorski szkolił mieszkańców Sienicy
piątek, 20 października 2017
W dniu 10 października 2017 r. grupa medyczna MEDICAL TEAM z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Aleksandra Juszkiewicz, Karolina Hofman, Nikola Kramm, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Aleksandra Ramza i Karolina Budnicka, pod opieką Instruktora Pierwszej Pomocy Pana Karola Kaliny szkoliła mieszkańców Sienicy w świetlicy wiejskiej.
Czytaj całość...
LICEALIŚCI HONOROWYMI KRWIODAWCAMI
piątek, 15 września 2017
Dnia 14 września 2017 roku pod budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zaparkował krwiobus. Od godziny 9.00 rozpoczęła się otwarta akcja poboru krwi. Koordynatorem przedsięwzięcia była Anna Józiak – pedagog szkolny, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina.
Czytaj całość...