- Zabawa andrzejkowa w Niemieńsku z udziałem kaliskich wolontariuszy
Zabawa andrzejkowa w Niemieńsku z udziałem kaliskich wolontariuszy
wtorek, 05 grudzień 2017
Dnia 29.11.2017r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunem – Anną Józiak, pedagogiem szkolnym i panią Renatą Effenberg - Nawrot, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Celem wyjazdu było zorganizowanie zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci oraz przygotowanie wróżb andrzejkowych. Wszyscy bardzo poważnie podeszli do powierzonego zadania, chcąc sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział w organizacji wróżb dla dzieci i świetnie się przy tym bawili.
Przebrani się w śmieszne kostiumy szaleli na parkiecie, aby wychowankowie ośrodka mogli oderwać się od codziennych zajęć lekcyjnych. Świetna zabawa oraz utwory muzyczne często śpiewane przez tamtejszych uczniów, towarzyszyły nam prze wiele godzin. W oku wielu uczestników andrzejkowej zabawy kręci się łza na wspomnienie dzieci, które okazały się najukochańszymi istotami na świecie - czułymi, wrażliwymi, szukającymi bliskości drugiego człowieka.
Grupa wolontariacka pragnie podziękować wychowawczyniom i dyrekcji z Ośrodka w Niemieńsku za cudowne, ciepłe przyjęcie i miła gościnę oraz pani Annie Józiak i Renacie Effenberg - Nawrot za możliwość bliskiego obcowania z drugim człowiekiem oraz wspaniałą lekcję wrażliwości na potrzeby innych i tolerancji. Mamy nadzieję, że spotkania z dziećmi z Niemieńska będą kontynuowane.


Wolontariusze