- Jak zostać studentem Akademii Morskiej w Szczecinie?
Jak zostać studentem Akademii Morskiej w Szczecinie?
wtorek, 05 grudzień 2017
Dnia 17 listopada 2017r., w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorski, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Akademii Morskiej ze Szczecina. W zajęciach brali udział uczniowie klas maturalnych. Głównym celem spotkania było przedstawienie uczniom klas III, zasad rekrutacji oraz kierunków studiów. Licealiści zostali zapoznani z możliwościami zatrudnienia po ukończonych studiach i gwarantowanych sukcesach finansowych. W trakcie spotkania uczniowie pozyskali również informację na temat nowoczesnej bazy dydaktycznej na uczelni, włącznie ze świetnie wyposażonymi laboratoriami, pracowniami specjalistycznymi, symulatorami oraz nowoczesnymi pracowniami komputerowymi.

Spotkanie z pracownikami naukowymi Akademii Morskiej ze Szczecina, zachęciło maturzystów do podjęcia wyzwania podjęcia studiów na tej renomowanej uczelni. Uczniowie po zakończonej prelekcji, zadawali wiele pytań, interesowali się kierunkami i warunkami studiów oraz kryteriami przyjęcia na uczelnię.

Wierzę, że po takich spotkaniach, uczniowie są bardziej świadomi swoich życiowych decyzji i trafniej podejmują wybory, związane z dalszą edukacją i wyborem zawodu.

 

Anna Józiak