- Wizyta na University of Bedfordshire
Wizyta na University of Bedfordshire
poniedziałek, 18 grudzień 2017
W dniach od 4 do 8 grudnia 2017r. trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami panią Joanną Boniecką oraz panią Magdaleną Łojek odwiedziło Wielką Brytanię. Głównym celem wyjazdu była wizyta na University of Bedfordshire, znajdującym się w Luton, z którym w tym roku ZSP w Kaliszu Pomorskim podpisało umowę partnerską. Dzięki pomocy założyciela portalu www.studiawanglii.pl, pana Janusza Dargiewicza i jego asystentki Angeliki Buchholz mieliśmy okazję zobaczyć uczelnię nie tylko podczas dni otwartych, ale również w czasie codziennych zajęć.

Odwiedziliśmy również drugi kampus należący do uczelni, który jest usytuowany w Bedford. Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniale wyposażoną bibliotekę, porozmawiać z wykładowcami na temat kierunków, które chcielibyśmy studiować, usłyszeć porady odnośnie pisania „personal statement”, które jest niezbędne podczas rekrutacji. Oprócz tego poznaliśmy również Dominikę - Polkę studiującą w Luton. Odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące finansów oraz systemu nauczania. Mieliśmy też okazję uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu w pobliskim kościele. Drugiego dnia pobytu w Anglii wybraliśmy się do Londynu. Odwiedziliśmy obiekty takie jak muzeum Tate Modern, Shakespeare’s Globe oraz salon Apple, w którym uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach z programowania.

Wizyta w Anglii miała na celu przede wszytskim skonfrontowanie naszych oczekiwań dotyczących studiów na brytyjskiej uczelni z rzeczywistością oraz pomoc w podjęciu decyzji odnośnie dalszej edukacji. Uważamy, że zamierzenie to zostało spełnione, a wielu uczniów zachęconych ofertą University of Bedfordshire już złożyło tam podania o przyjęcie na studia.


Olivia & Iga