- 13 GRUDNIA NA WALE POMORSKIM
13 GRUDNIA NA WALE POMORSKIM
poniedziałek, 18 grudzień 2017
W dniu 13 grudnia 2017r. uczniowie klasy pierwszej o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego odwiedzili Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu.
Przewodnikami po muzeum byli Wojciech Olech oraz Daniel Iwański. Na początku przewodnicy zorganizowali zajecia z musztry. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją kondycję i tężyzną fizyczną. Następnie poruszono tematykę związaną z ruchem rekonstrukcji historycznych. Zapoznano uczniów z bronią i umundurowaniem używanym przez Wojsko Polskie z lat 80. ubiegłego wieku oraz nawiązano do kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 13.12.1981r. w Polsce. Uczniowie praktycznie ćwiczyli budowę składanie i rozkładanie broni typu kbk AK, kbk AKMS, kbk kg, Mosin. Odbyli strzelanie z broni ASG oraz ćwiczyli rzut granatem do celu.
Uczniowie bardzo dziękują przewodnikom za ciekawe zajęcia i prezentację sprzętu oraz wyposażenia wojskowego.


Andrzej Kowalewski