- Bezpieczeństwo w sieci - szkolenie dla uczniów
Bezpieczeństwo w sieci - szkolenie dla uczniów
poniedziałek, 18 grudzień 2017
Dnia 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się szkolenie dla uczniów klas pierwszych z zakresu cyberprzemocy. Na zaproszenie pedagoga szkolnego, Anny Józiak przyjechała i zajęcia prowadziła pani Agnieszka Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Celem zajęć było uświadomienie młodzieży o zagrożeniach wynikających z korzystanie z internetu, mediów społecznościowych i często wynikającego z tego problemu cyberprzemocy. Pani Agnieszka Żych pokazała, jakie mogą być skutki nienawiści w internecie oraz jak łatwo można jednym kliknięciem zniszczyć komuś życie. Prowadząca wskazywała na aspekty prawne, społeczne i moralne stosowania cyberprzemocy oraz możliwość uzyskiwania pomocy.

Spotkanie było bardzo przydatne, ponieważ pokazywało ciemną stronę internetu, z której być może nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę. Każdy jest w większym bądź mniejszym stopniu związany z internetem, szczególnie młodzież spędzająca większość swojego czasu na Facebooku i innych stronach tego typu, dlatego warto wiedzieć, jakie zagrożenia wynikają z korzystania z sieci i mediów społecznościowych.


Monika Kwaśniewska, Patrycja Sobczak