- Wicemistrzowie Unihokeja
Wicemistrzowie Unihokeja
piątek, 22 grudzień 2017
Dnia 19 grudnia 2017 r. w sali widowiskowo-sportowej w miejscowości Grzmiąca zostały rozegrane finały Wojewódzkiej Licealiady chłopców w Unihokeja. W całym turnieju wzięło udział dziewięć szkół ponadgimnazjalnych: z Kalisza Pomorskiego, Szczecinka, Kołobrzegu, Koszalina, Szczecina, Goleniowa i Świdwina. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy. Nasza drużyna znalazła się jako rozstawiona w grupie B z I LO Kołobrzeg i II LO Szczecin. Obydwa spotkania pewnie wygraliśmy odpowiednio 8:0 i 3:0, wychodząc z pierwszego miejsca w grupie. W II rundzie spotkaliśmy się z ekipą ze Świdwina, tam również nie mieliśmy większych problemów z pokonaniem rywala, gromiąc przeciwników 8:0.

 

W grupie finałowej spotkaliśmy się z ZST Szczecinek i ZSEH Kołobrzeg. Pierwszy mecz przeciwko Szczecinkowi zremisowaliśmy 3:3, tracąc bramkę na wagę zwycięstwa w ostatnich 15 sekundach, jak się później okazało, również na wagę tytułu mistrza województwa. Drugie spotkanie wygraliśmy z Kołobrzegiem 6:3. W całym turnieju strzeliliśmy 28 bramek, tracąc zaledwie 6.

            Finały Wojewódzkiej Licealiady Unihokeja chłopców kończymy na 2 miejscu, nie przegrywając przy tym żadnego spotkania. Ustępujemy jedynie miejsca szkole ze Szczecinka z powodu gorszego bilansu bramkowego. Mimo zdobycia wicemistrzostwa województwa, zawody uważamy za bardzo udane, gdyż w 4 letnim okresie uczestniczenia w tych zawodach, trzykrotnie zdobywaliśmy 2 miejsce.

Miłym akcentem na zakończenie turnieju, było zdobycie tytułu najlepszego strzelca przez ucznia ZSP w Kaliszu Pomorskim Krzysztofa Czujko (16 bramek).

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim w turnieju reprezentowali: Krzysztof Czujko, Krzysztof Paszkiewicz, Nikodem Białecki, Kacper Wojtko, Kacper Kazimierczak, Wojciech Kędzierski, Szymon Smus, Mateusz Martenka i Dominik Kuca. Opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego Karol Kalina.

 

Karol Kalina