- Świąteczny konkurs w internatach
Świąteczny konkurs w internatach
środa, 03 styczeń 2018
Każdego roku w przedświątecznym tygodniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, mieszkający w internatach rywalizująw konkursie na najładniej udekorowany internat oraz najładniej udekorowany pokój. W związku z tym, że zajmujemy aż cztery różne obiekty,konkurencja była bardzo duża. Znacznie wcześniej uczniowie oraz wychowawcy planowali oraz wykonywali dekoracje świąteczne. Ażdo 18 grudnia 2017r., kiedy komisja konkursowa na czelez Dyrektorem Szkoły Maciejem Rydzewskim, Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Grażyną Błądek, a także uczniami z internatów odwiedziła wszystkie obiekty, gdzie mieszkają uczniowie i każdy pokój.

Po długich i trudnych obradach wyłoniła zwycięzców. Zadanie nie było łatwe, ponieważ młodzież bardzo zaangażowała sie w rywalizację i zadbała o odpowiedni nastrój i świąteczny klimat. Były choinki i świece, lampiony i stroiki. Świąteczna muzyka i własnoręcznie upieczone pierniki. Wszystko to sprawiło, że poziom konkursu był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężyła młodzież z internatu na ulicy Półwiejskiej 6. Serdecznie gratulujemy wychowankom oraz ich wychowawcom zaangażowania i stworzenia wspaniałej świątecznej atmosfery, którą można było poczuć w każdym z internatów.


Jadwiga Czerniga