- Wigilia w internacie
Wigilia w internacie
środa, 03 styczeń 2018
W dniu 20 grudnia 2018r. internacka rodzina Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim oraz zaproszeni goście zebrała się w holu szkoły, wokół choinki udekorowanej własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.Od wielu lat tradycją internatu jest uroczysta kolacja wigilijna. Również w tym roku w przedświąteczną środę młodzież w rekordowej liczbie ponad 200 osób, zasiadła do wigilijnego stołu. Było nam niezmiernie miło gościć przyjaciela szkoły i jej absolwenta, Burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, Dyrektora Szkoły Macieja Rydzewskiego i Zastępcę DyrektoraKatarzynę Witek. Gospodarzem spotkania była młodzież pod opieką Kierownika Internatu Jadwigi Czernigi oraz wychowawców.

W blasku świec i przy dźwiękach kolęd Kierownik Internatu Jadwiga Czerniga złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Ciepłe słowa do uczniów skierowali Burmistrz i Dyrektor Szkoły. O wprowadzenie uczestników w świąteczny nastrój zadbała młodzież, która pod opieką wychowańców przygotowała montaż słowno- muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Był czas na wspólne przełamanie się opłatkiem i osobiste życzenia . Nie zabrakło również Mikołaja, który hojnie obdarował wszystkich prezentami. W radosnych nastrojach zasiedliśmy do suto zastawionych stołów w pięknie udekorowanej stołówce,w zaciszu,oraz w zaadoptowanej na stołówkę sali lekcyjnej. Świąteczna kolacja upłynęła w bardzo miłym nastroju. Za przygotowanie pysznych wigilijnych potraw serdecznie dziękujemy Paniom kucharkom oraz naszym rodzicom,którzy dofinansowali świąteczną kolacje.


Jadwiga Czerniga