- Licealiści z życzeniami u kombatantów
Licealiści z życzeniami u kombatantów
środa, 03 styczeń 2018
Kontynuując trwającą od kilku lat tradycję, w przedświąteczny piątek 22 grudnia 2017r. kaliscy Licealiści – Zosia Hurka, Jakub Krawczyk i Szymon Bołociuch wraz z Kierownikiem Internatu Jadwigą Czernigą, wybrali się z życzeniami do kombatantów. Odwiedzili panią Janinę Grzyb, panią Stefanię Mielec, pana Edwarda Jaskulskiego oraz pana Wiktora Wasiłkowskiego.

Uczniowie złożyli wszystkim serdeczne życzenia, wręczyli świąteczne stroiki oraz słodkie podarunki, które dostarczyła Piekarnia Halina Bulwa i Alicja Czapek z Kalisza Pomorskiego. To spotkania ważne zarówno dla seniorów,którzy ze łzą w oku opowiadają młodym swoje historie i cieszą się z odwiedzin, jak i dla uczniów, ponieważ uczą młodych ludzi empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Przenoszą ich w świat, który do tej pory nie był im znany. Uczą optymizmu i wiary - pomimo codziennego trudu, kłopotów ze zdrowiem oraz zmagań z codziennością kombatanci pozostają pełni pogody ducha. Naszym wspaniałym seniorom życzyliśmydużo zdrowia oraz dobrych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czekamy na kolejną okazję do spotkania z kombatantami.Panu Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Michałowi Hypkiemu dziękujemy za udostępnienie samochodu na czas odwiedzin.


Jadwiga Czerniga