- Zajęcia ze skanowania terenu w technikum informatycznym
Zajęcia ze skanowania terenu w technikum informatycznym
wtorek, 16 styczeń 2018
W piątek 12 stycznia 2018r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim, pod kierunkiem doktora Grzegorza Stępnia – wykładowcy Akademii Morskiej w Szczecinie, poznawali tajniki pracy z programem Autodesk ReCap. Dzięki współpracy z Akademią Morską w Szczecinie uczniowie technikum już po raz drugi mieli możliwość pracy z nowoczesnym skanerem laserowym. Młodzi informatycy wykonali skan pomieszczenia tworząc zbiory danych 3D ze skanów laserowych i fotografii, a następnie dokonali obróbki chmur punktów w programie Autodesk ReCap.

Skanery tego typu stosowane są przez architektów oraz inżynierów do projektowania obiektów z bardzo dużą precyzją i dokładnością. Przyszli technicy informatycy z ZSP w Kaliszu Pomorskim będą szkolić się w różnych dziedzinach w ramach zajęć dodatkowych, wykraczających poza podstawę programową, z Kontraktu Samorządowego, który jest realizowany w powiecie drawskim. Młodzież z zainteresowaniem czeka na kolejne zajęcia, które będą odbywały się nie tylko w Kaliszu Pomorskim, ale również na uczelniach wyższych, m. in. w Szczecinie i w Koszalinie.

- Najefektywniej uczymy się przez doświadczenie, a realizacja działań projektowych w ramach Kontraktu Samorządowego otwiera przed uczniami nowe możliwości – skomentowała Katarzyna Witek, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i szkolny koordynator Kontraktu Samorządowego.

Dziękujemy doktorowi Grzegorzowi Stępniowi za profesjonalne przygotowanie zajęć i pokazanie uczniom technikum informatycznego możliwości, jakie daje zastosowanie technologii IT w praktyce oraz poszerzenie ich wiedzy i umiejętności w tym zakresie.


Katarzyna Witek