- Bal dla trzystu
Bal dla trzystu
sobota, 20 styczeń 2018
Zaledwie parę dni minęło od mającej miejsce w dniu 13 stycznia 2018r. studniówki maturzystów Liceum w Kaliszu Pomorskim, a emocje wciąż nie słabną. Takiego balu nie było od wielu lat: poloneza zatańczyło sześć klas, a sale Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniło trzysta osób.

W pięknych dekoracjach, w zimowej biało- niebieskiej scenerii swoje 110 dni do egzaminów zgodnie z tradycją odliczał rocznik maturalny 2018.

Prowadzący studniówkę uczniowie: Daniel Morcinek i Sandra Sompolińska przypomnieli, że 53 lata temu, dokładnie 13 stycznia w kawiarni przy Nowym Świecie w Warszawie miał swój pierwszy występ Kabaret Dudek. Z tego powodu cytowano mistrzów: Wojciecha Młynarskiego czy Agnieszkę Osiecką.

Motyw refleksyjny połączony z uśmiechem przeplatał się także w przemówieniach wychowawców: Joanny Bonieckiej, Aleksandry Radeckiej, Marty Kaczmarek, Zbigniewa Jarząbka, Krzysztofa Wójciaka i Andrzeja Kowalewskiego. Każdy z nich zawarł w swojej wypowiedzi cenne wskazówki dla uczniów i przypomniał ważne klasowe sytuacje.

Bal oficjalnie tworzył Dyrektor kaliskiego Liceum pan Maciej Rydzewski, a głos zabrali także zaproszeni goście: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomierzynie pani Joanna Kulesza oraz pani Halina Samek, Radna Powiatu Drawskiego.

W progach Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim gości przyjęła pani Dyrektor Beata Pierzgalska. Od wielu lat licealiści organizują tu swoje studniówki, ale tym razem z powodu liczby osób nie było to łatwe zadanie.

Podczas uroczystości nie brakowało wzruszających momentów: słowa maturzystów skierowane do pedagogów i słowa rodziców adresowane do dzieci oraz ich nauczycieli. Niejednemu łza zakręciła się w oku, gdy ponad 200 osób zatańczyło poloneza, przygotowanego przez panią Renatę Effenberg- Nawrot.

Niespodzianki i miłe akcenty były aż do końca. Występ artystyczny maturzystów pod kierunkiem pani Joanny Mączkowskiej, minikoncert szkolnego zespołu „Distractor” pod opieką pana Konrada Chwastka, załoga z „Gwiezdnych wojen” wprowadzająca tort, zbiorowe tańce aranżowane przez DJ-ów.

Zabawa trwała nieprzerwanie do białego rana. Każdy maturzysta otrzymał symboliczną, czterolistną koniczynkę na znak szczęścia, które będzie szczególnie potrzebne w maju, gdy młodzież zmierzy się z arkuszami maturalnymi. Już dzisiaj trzymamy za nich kciuki!


Aleksandra Radecka