- Nagrody dla solistów "Klepsydry"
Nagrody dla solistów "Klepsydry"
sobota, 20 styczeń 2018
Na „XII Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się 12. stycznia 2018r. w Ińsku, wystąpiło dwoje uczniów kaliskiego Liceum: Kamila Pomagalska i Adrian Kociuba. Adrian za koncertowe wykonanie kolędy zdobył w kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce, natomiast Kamilę Pomagalską jury nagrodziło wyróżnieniem.

Jak poinformowali organizatorzy, Ińskie Centrum Kultury, tegoroczna edycja festiwalu odbyła się przy rekordowej liczbie zgłoszonych uczestników (prawie 90.), którzy reprezentowali kilka województw, a nie tylko zachodniopomorskie. Tym większy jest to sukces kaliskich licealistów - skomentowała Joanna Mączkowska, opiekunka „Klepsydry”, polonista, reżyser teatralny.


Joanna Mączkowska