- SZKOŁA LIDERÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM
SZKOŁA LIDERÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM
środa, 31 styczeń 2018
W dniach od 13 do 19 stycznia 2018r. ośmioro kaliskich Licealistów z klas pierwszychpod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Łojek uczestniczyło w obozie językowym „EuroWeek – szkoła liderów” w Długopolu Zdroju. Podczas obozu mogliśmy zintegrować się z młodzieżą z innych szkół. Uczestnikami byli uczniowie od szkoły podstawowej po liceum. Zajęcia prowadzili w języku angielskim wolontariusze z całego świata, z Indonezji, przez Indie i Wietnam, aż po Etiopię i Urugwaj., Pracowaliśmy w grupach, braliśmy udział w wielu aktywnościach, m.in. tworzyliśmy CV, ćwiczyliśmy trudną sztukę publicznych wystąpień, braliśmy udział w debatach oxfordzkich, przez cały czas trwania obozu rozwijaliśmy umiejętności językowe, a w wolnym czasie tańczyliśmy w gorących kolumbijskich rytmach i śpiewaliśmy karaoke.

Jednak EuroWeek jest czymś więcej, niż obozem językowym z określonym programem celów do osiągnięcia. Euroweek jest przygodą, tworzeniem swego rodzaju rodziny. Niezapomnianym wydarzeniem, które na zawsze zapisuje się w sercu, a spotkanych tam ludzi zapamiętamy na zawsze.

Za stworzenie możliwości wyjazdu i doświadczenia czegoś tak niezwykłego oraz za wiarę, że warto zainwestować w rozwój kompetencji językowych i interpersonalnych młodzieży pragniemy podziękować Dyrektorowi ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciejowi Rydzewskiemu. Dziękujemy również za dofinansowanie naszego wyjazdu NadleśniczemuNadleśnictwa w Drawnie Włodzimierzowi Rocławskiemu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Kalisz Pomorski Hubertowi Kozakowioraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Michałowi Hypkiemu.


Maria Wiewiórkowska, klasa 1a