- MEDICAL TEAM POSZERZA HORYZONTY
MEDICAL TEAM POSZERZA HORYZONTY
piątek, 09 luty 2018
W dniu 6 lutego 2018r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiegow Reczu kaliscy Licealiści z grupy Medical Team Kalisz Pomorski wraz z opiekunem, Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Karolem Kaliną,przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas drugich gimnazjum.

W szkoleniu wzięło udział około 50 uczniów. Dowiedzieli się jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – może uratować życie!Szkolenie trwało ponad dwie godziny. Gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową u osób dorosłych, tamować krwotoki zewnętrzne, opatrywać złamania otwarte, co robić gdy do oka dostanie nam się ciało obce, jak zareagować w razie ataku epilepsji.

Oprócz zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej nie zabrakło również pokazu ze specjalistycznym sprzętem na zasadach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.Szkolenie odbyło się w miłej atmosferze, a gimnazjaliści chętnieuczyli się jak prawidłowo i skutecznie pomóc osobie potrzebującej. Nie brakowało też wielu ciekawych pytań.

Cieszymy się bardzo, że coraz częściej wyjeżdżamy poza Kalisz Pomorski, by szkolić dzieci i młodzież także w innych miejscowościach oraz prezentować zdobyte umiejętności na zajęciach z pierwszej pomocy.

DziękujemyDyrektorowi Gimnazjum w Reczu Maciejowi Gryczewskiemu, a także przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego za zaproszenie i pomysł zorganizowania szkolenia dla młodzieży gimnazjalnej.

Podziękowania należą się również młodzieży z Medical Teamu za przeprowadzenie szkolenia i pokazów. Licealiści pojechali do Recza w następującym składzie: Wiktoria Bagrowska, Malwina Nowakowska, Aleksandra Ramza, Karolina Budnicka, Natalia Kopczyk, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Hope, Weronika Bania i Agnieszka Reczko.


Karol Kalina