- DNI OSADNIKA I KOMBATANTA W DRAWNIE Z UDZIAŁEM KALISKICH LICEALISTÓW
DNI OSADNIKA I KOMBATANTA W DRAWNIE Z UDZIAŁEM KALISKICH LICEALISTÓW
środa, 14 luty 2018
Uroczyste obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w rocznicę wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej, odbyły się w dniu 12 lutego 2018 r. pod Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy. O godzinie 14.00 wprowadzone zostały Poczty Sztandarowe, a wśród nich Poczet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R.

Po uroczystym powitaniu zebranych gości i odczytaniu Apelu Poległych w rytmie werbla wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz miasta, instytucji, organizacji, szkół, zakładów pracy i stowarzyszeń. W imieniu Kombatantów kwiaty złożył mjr rez. Andrzej Kowalewski w asyście uczniów klasy wojskowej z Liceum w Kaliszu Pomorskim.

W ten sposób po raz kolejny delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Monika Piluk, Zuzanna Lewandowska, Szymon Bolociuch, Wktoria Horba, Natalia Sowała, Patryk Pawluk pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego miała okazję wziąć udział w uroczystościach patriotycznych w Drawnie, gdzie godnie reprezentowała szkołę.


Andrzej Kowalewski
Dziękujemy za zaproszenie Urzędowi Miasta Drawno i liczymy na dalszą współpracę.