- Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
wtorek, 20 luty 2018
Z okazji 73. rocznicy zdobycia Kalisza Pomorskiego, dziennikarze szkolnej gazety „Kontrast” z kaliskiego Liceum - Magda Wyrzykowska i Daniel Morcinek, pod opieką kierownika internatu Jadwigi Czernigi złożyli wizytę kombatantom z Gminy Kalisz Pomorski.

Kwiaty i życzenia „dla Tych, którzy walczyli o Wolną Polskę”, podpisane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego otrzymali: panie Janina Grzyb i Stefania Mielec oraz panowie Edward Jaskulski i Wiktor Wasiłkowski. To już kolejne takie spotkanie, w czasie którego młodzież poznaje historię drugiej wojny światowej od osób, które brały w niej udział, uczy się szacunku i pokory wobec ludzi, którzy przelewali krew za Ojczyznę.

Pani Janinie Grzyb w związku z piękną rocznicą urodzin złożyliśmy serdeczne urodzinowe i umówiliśmy się na kolejne odwiedziny, które na stałe wpisują się w nasz szkolny kalendarz. Pragniemy również podziękować kombatantom i ich rodzinom za ciekawe i życzliwe rozmowy oraz miłe i serdeczne przyjęcie.


Jadwiga Czerniga