- TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH
TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH
wtorek, 20 luty 2018
Przez cały tydzień od 12 do 19 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej kaliskiego Liceum rozgrywany był Turniej Trójek Siatkarskich o puchar Dyrektora Szkoły. W związku z dużym zainteresowaniem turniejem (17 zgłoszonych drużyn) rozgrywki musiały być podzielone na trzy dni. W poniedziałek 12 lutego rozgrywane były mecze w grupach A i B, natomiast 16 lutego swoje mecze grały drużyny z grup C i D. Finały zaplanowane zostały na 19 lutego 2018 r.

Do ćwierćfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły ze wszystkich 4 grup. Zwycięzcy z grup A i B oraz C i D spotkali się w dwóch odrębnych zestawieniach.

Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup: Nauczyciele WF, klasa 3a, 3d, i 3e.

W meczu o 3 miejsce spotkały się zespoły składające się z uczniów klas 3a i 3d. Lepsze okazały się dziewczęta z 3a, które po wyrównanym spotkaniu wygrały z klasą 3d 2:1.

Finał tegorocznej edycji również był emocjonujący i trwał także trzy sety. Po zaciętym meczu wielki finał wygrali uczniowie z klasy 3e. Obrońcy tytułu z ubiegłego roku pokonali nauczycieli WF 2:1. Warto wspomnieć o drugim secie, w którym to nauczyciele prowadzili już 13:8, a zawziętość i hard ducha doprowadziły do tego, że trzecioklasiści podnieśli się z kolan i wygrali ostatecznie drugiego seta 19:17, a całe spotkanie 2:1.

Klasę 3a, która zajęła 3 miejsce reprezentowały: Michalina Wróblewska, Daria Błądek i Klaudia Gabrysiak.Wicemistrzostwo zdobyli nauczyciele WF w składzie: Renata Effenberg-Nawrot, Karol Kalina, Sebastian Stateczny.Zwycięską drużynę klasy 3e reprezentowali: Olivia Prażych, Klaudia Bujkiewicz, Jakub Czerniak, Krzysztof Czujko i Hubert Zaorski.

Za organizację całego turnieju odpowiadał nauczyciel wychowania fizycznego Sebastian Stateczny, natomiast nagrody - pamiątkowe puchary i dyplomy ufundował Samorząd Uczniowski.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Widzimy się za rok!!!


Karol Kalina