- Medical Team szkolił uczniów w Choszcznie
Medical Team szkolił uczniów w Choszcznie
czwartek, 22 luty 2018
W dniu 20 lutego 2018 r. grupa medyczna Medical Team z kaliskiego Liceum uczestniczyła w szkoleniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Przez ponad 4 godziny nasza młodzież przekazywała zdobytą już wcześniej wiedzę na zajęciach pierwszej pomocy prowadzonej przez opiekuna grupy Karola Kalinę.

Szkolenie musiało być podzielone na dwie tury, ponieważ nasi uczniowie mieli nie lada wyzwanie nauczając ponad 200 uczniów. Podczas całego spotkania poruszane były najważniejsze tematy z zakresu pierwszej pomocy, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, krwotoki, złamania, a także epilepsja. Poza pracą w grupach, nie zabrakło również pokazu umiejętności naszych ratowników w scence medycznej.

Całe szkolenie przeprowadził Instruktor Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, nauczyciel wychowania fizycznego w kaliskim Liceum, Karol Kalina wraz z licealistami, członkami Medical Team Kalisz Pomorski Karoliną Hofman, Arletą Janeczek, Aleksandrą Juszkiewicz, Nikolą Kramm, Anną Przybysz i Michałem Pieśkiewiczem.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę pani Dyrektor Krystynie Góreckiej, Prezes Stowarzyszenia „Jedynka” pani Ewie Pieśkiewicz oraz pani Monice Kacprzak członkini Stowarzyszenia.


Karol Kalina