- Zajęcia na strzelnicy w Złocieńcu
Zajęcia na strzelnicy w Złocieńcu
wtorek, 27 luty 2018
W dniu 20 lutego 2018r. uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy w Złocieńcu, zorganizowanym przez Klub Strzelecki LOK „Cel”. Głównym zadaniem szkolenia było przeprowadzenie strzelania z broni sportowej kbks, podnoszenie umiejętności celowania, właściwego przyjmowania postaw strzeleckich, przestrzegania warunków bezpieczeństwa.

Licealiści po odbyciu treningu strzeleckiego przystąpili do rywalizacji indywidualnej oddając po 10 strzałów do tarcz oddalonych na 50m. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami. Po szkoleniu zorganizowano wspólne ognisko, gdzie uczniowie i instruktorzy wymienili się uwagami na temat strzelania.

Dziękujemy organizatorom panu Krzysztofowi Burakowi i Krzysztofowi Waneckiemu za profesjonalne zorganizowanie strzelania. Opiekunami klasy 1c był ksiądz Wojciech Marcinkiewicz i major rez. Andrzej Kowalewski.


Andrzej Kowalewski