- Szkolenie klas policyjnych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
Szkolenie klas policyjnych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
wtorek, 06 marzec 2018
W dniu 28 lutego 2018r. klasy o profilu policyjno – penitencjarnym: 1d i 2d pod opieką wychowawców Pawła Łuczki oraz Karola Kaliny wzięły udział w kolejnych zajęciach w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, realizowanych w ramach porozumienia o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

Zajęcia nie należały do lekkich. Tym razem kaliscy Licealiści ćwiczyli podstawowe techniki samoobrony pod okiem doświadczonego instruktora, kapitana Marka Aleszki. Po intensywnej rozgrzewce, uczniowie poznawali i doskonalili umiejętności z zakresu technik interwencyjnych i samoobrony, niezbędnych w pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Była to kolejna okazja, by dzięki opiece pani porucznik Doroty Zwolańskiej, uczniowie mogli poznać specyfikę służby i umiejętności potrzebne do pracy w więziennictwie. Z pewnością w przyszłości wielu z nich zasili szeregi służb mundurowych, a zdobyta wiedza i umiejętności pomogą im w rekrutacji do Służby Więziennej czy kontynuacji nauki w tym zakresie.

Dziękujemy Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie majorowi Radosławowi Pewniakowi, Zastępcy Dyrektora majorowi Patrycjuszowi Uchrońskiemu, porucznik Dorocie Zwolańskiej, kapitanowi Markowi Aleszko i funkcjonariuszom Służby Więziennej za profesjonalne przygotowanie zajęć dla uczniów.


Paweł Łuczko