- CZYTAMY GŁOŚNO PO ANGIELSKU
CZYTAMY GŁOŚNO PO ANGIELSKU
wtorek, 06 marzec 2018
W dnia 1 marca 2018 r. odbył się w kaliskim Liceum Konkurs Głośnego Czytania Literatury Anglojęzycznej. Pomysłodawczynią czytelniczych zmagań była nauczycielka języka angielskiego Izabella Chojnacka. Idea przyświecająca konkursowi to propagowanie wśród uczniów czytelnictwa literatury anglojęzycznej w oryginale, które nie tylko pomaga w rozwijaniu umiejętności językowych, ale jest też ogromną przyjemnością. Głośne zaś czytanie, jest przyjemnością podwójną, bo dzieloną z innymi. Doświadczyło jej 11 kaliskich Licealistek i Licealistów: Daria Bernat, Wiktoria Kujawska, Paulina Ławniczak, Filip Maculewicz, Zuzanna Marcinkowska, Maksymilian Markowski, Weronika Mazur, Katarzyna Pluto-Prądzyńska, Wiktoria Rakowska, Aleksandra Ramza i Klaudia Tukindorf. Zaprezentowali oni fragmenty prozy anglojęzycznej przed audytorium składającym się z zaproszonych, zaprzyjaźnionych osób, koleżanek i kolegów oraz nauczycieli.

Podczas gdy zasłuchani goście delektowali się prezentowanymi tekstami, komisja składająca się z nauczycieli języka angielskiego – Joanny Bonieckiej, Macieja Tuźnika i Izabelli Chojnackiej oceniała warsztat uczestników konkursu. Pod uwagę brane były wymowa, intonacja i intepretacja, gdyż zadaniem uczestników było rozbawienie, wzruszenie lub utrzymanie w napięciu słuchaczy. Spośród wielu ciekawych interpretacji za najlepsze uznane zostały wystąpienia Weroniki Mazur z klasy 2a, która zajęła I miejsce, Filipa Maculewicza z klasy 3a – miejsce II, oraz Wiktorii Rakowskiej z klasy 2a – miejsce III.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i podzielenie się z innymi wybranymi przez siebie tekstami. Radzie Rodziców dziękujemy zaś za ufundowanie nagród. Dzięki jej hojności każdy z uczetników obdarowany został klasyczną pozycją literatury angielskiej, oczywiście w oryginale.


Izabella Chojnacka