- SPOTKANIE Z HISTORIĄ BOHATERÓW NIEZŁOMNYCH
SPOTKANIE Z HISTORIĄ BOHATERÓW NIEZŁOMNYCH
piątek, 09 marzec 2018
W dniu 07.03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościł Kajetan Rajski, pisarz i publicysta, Redaktor Naczelny Kwartalnika „Wyklęci”. Spotkał się z młodzieżą klas mundurowych, pod opieką nauczyciela historii Konrada Chwastka i nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Andrzeja Kowalewskiego.

Podczas prelekcji pan Kajetan Rajski zaprezentował kaliskim Licealistom w ciekawy i przystępny sposób wydarzenia oraz postacie związane z historią polskiego podziemia niepodległościowego po drugiej wojnie światowej. Odniósł się do współczesnych form upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Poruszył nieznane młodzieży wątki związane z walką Bohaterów Niezłomnych o Wolną Polskę. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o ludziach, których tradycję będą kontynuowali w przyszłości jako żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych. Zadawali prelegentowi pytania. Była to dla nich wspaniała lekcja patriotyzmu i trudnej historii współczesnej Polski. Dziękujemy panu Kajetanowi Rajskiemu za profesjonalne i z pasją przeprowadzone zajęcia.

Spotkanie z Redaktorem Naczelnym Kwartalnika „Wyklęci” było kolejnym działaniem prowadzonym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach „Roku dla Niepodległej”, jakim ogłosiło rok szkolny 2017/2018 Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Andrzej Kowalewski