- SPOTKANIE KLASY WOJSKOWEJ Z PRZECIWLOTNIKAMI
SPOTKANIE KLASY WOJSKOWEJ Z PRZECIWLOTNIKAMI
wtorek, 13 marzec 2018
W dniu 8 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, ćwiczący na poligonie drawskim. Oficer wychowawczy por. Dariusz Kwaśniewski, dowódca kompanii remontowej por. Marcin Nowara oraz szeregowy Przemysław Kowalski z sekcji wychowawczej spotkali się z uczniami klasy 1c o profilu wojskowym oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.

Oficer wychowawczy przedstawił młodzieży historię oraz strukturę, zadania, uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy jednostki stacjonującej na co dzień w Lesznie i Czerwieńsku. Szeregowy Przemysław Kowalski zapoznał uczniów z drogą prowadzącą do służby wojskowej od ukończenia liceum do przydziału do jednostki. Dowódca kompanii remontowej, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej opowiedział o rekrutacji na uczelnie wojskowe oraz o studiach na WAT. Uczniowie byli zainteresowani prelekcją, zadawali pytania dotyczące służby wojskowej i studiów na uczelniach wojskowych.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował żołnierzom 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego za przyjazd do kaliskiego Liceum i przeprowadzenie zajęć z młodzieżą. Wręczył gościom pamiątkowe tarcze ZSP w Kaliszu Pomorskim.


Maciej Rydzewski