- Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP w Kaliszu Pomorskim
Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 14 marzec 2018
W dniu 15 lutego 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018, został zorganizowany konkurs ,,Pułapki Internetu”. Podjęte działania wynikały ze Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego realizowanego w szkole. Koordynatorami przedsięwzięcia był opiekun Samorządu Uczniowskiego Karol Kalina i pedagog szkolny Anna Józiak.

W ramach obchodów DBI 2018 został przeprowadzony konkurs, który składał się z dwóch etapów. I etap wymagał od uczniów znajomości zasad bezpiecznego korzystania z sieci, II etap polegał na stworzeniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej, na czym polega bezpieczeństwo w Internecie i jak można bezpiecznie korzystać z Sieci.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych i drugich: Weronika Roszak, Honorata Roszak, Wiktoria Spieler, Wojciech Pindor, Kacper Kolenda, Kacper Kłosowiak. Zwycięzcą konkursu został Wojciech Pindor, z technikum informatycznego, zdobywając 37 pkt na 38 możliwych. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Kacper Kłosowiak i Kacper Kolenda.

Mamy nadzieję, że tegoroczne działania w ramach obchodów DBI zwróciły uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz zapraszamy do udziału w kolejnym DBI 2019 .


Anna Józiak

Prezentacje:

Weronika Roszak
Kacper Kłosowiak
Kacper Kolenda
Wojciech Pindor