- KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ "OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI"
KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ "OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI"
wtorek, 20 marzec 2018
W dniu 15 marca 2018 r. dwie uczennice z klasy 2a i 2b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Weronika Mazur i Marta Maciąg, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięły udział w etapie wojewódzkim V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło36 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Uczennice kaliskiego Liceum uzyskały bardzo dobre wyniki. W gronie finalistów konkursu znalazła się Weronika Mazur, która zajęła trzecie miejsce i została laureatką etapu wojewódzkiego. W drużynie razem z dwiema koleżankami ze II LO ze Szczecina będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Katowicach.W kwietniu weźmie udział wizycie studyjnej w Gdańsku, gdzie spotkają się wszyscy finaliści konkursu. Marta Maciąg zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Partnerami konkursu są:Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”, a także uczelnie wyższe: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Wrocławski, które oferują laureatom finału indeksy na wybrane kierunki studiów.


Maciej Rydzewski