- Dzień Wiosny, dniem Samorządu Uczniowskiego
Dzień Wiosny, dniem Samorządu Uczniowskiego
wtorek, 27 marzec 2018
Dnia 21 marca 2018 r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim rywalizowali między sobą w konkurencjach sportowo-artystycznych z okazji Dnia Wiosny. Dzień Wiosny od dawna nazywany był dniem Samorządu Uczniowskiego. Witając Wiosnę, mogliśmy w ten sposób świętować także owocną i pełną poświęcenia pracę opiekuna Samorządu wraz z zaangażowanymi w jego pracę uczniami. Tego dnia klasy uczniowie pokonywali przeszkody podczas wyścigów rzędów, rozwiązywali rebusy, odpowiadali na pytania i wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową w czasie biegu terenowego wynoszącego około 10 km.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na pokazy artystyczne. W czasie ich trwania mieliśmy okazję zaobserwowania wielkiego zaangażowania klas w ten wyjątkowy dzień.

Kreacje, scenografia, charakteryzacja to wszystko spowodowało, że komisja sędziowska w składzie Danuta Stempień, Magdalena Łojek i Konrad Chwastek miała nie lada wyzwanie, by przydzielić odpowiednią liczbę punktów klasom za ich ciekawe wystąpienia.

Sędziami w konkurencjach sportowych byli nauczyciele wychowania fizycznego Renata Effenberg-Nawrot, Sebastian Stateczny oraz Karol Kalina, którym serdecznie dziękujemy.

Na koniec Dzień Wiosny nastąpiło podsumowanie wyników. Spośród uczestniczących klas wyłoniono najlepszą trójkę. Miejsce trzecie zajęła klasa 2d otrzymując dyplom i torbę cukierków, miejsce drugie zajęła klasa 3c, która w nagrodę otrzymała dyplom, torbę cukierków oraz bon zwalniający klasę z odpytywania z wybranego dnia. Miejsce pierwsze zajęła klasa 3f, która z rąk opiekuna SU Karola Kalina oraz Wicedyrektor Katarzyny Witek otrzymali dyplom, tort oraz bon dający możliwość wykorzystania jednegoz wybranych dni na zorganizowanie wycieczki klasowej.

Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski, któremu serdecznie dziękujemy.

Wszystkim klasom oraz ich wychowawcom jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie, włożony wkład i radość, a zwycięskim klasom GRATULUJEMY. Do zobaczenia za rok!!!


Karol Kalina