- TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
wtorek, 27 marzec 2018
W dniu 22.03.2018r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim odbyły się eliminacje miejsko – gminne LXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „ Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym startowali uczniowie kaliskiego Liceum pod opieką Andrzeja Kowalewskiego. Turniej prowadził starszy kapitan Michał Bany z Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Zakres tematyczny turnieju obejmował:

- tradycje i historię straży pożarnej,
- przepisy z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa,
- organizowania i prowadzenia akcji ratunkowej,
- sprzęt ratowniczo gaśniczy i inne dziedziny.

Młodzież w skupieniu i skoncentrowaniu odpowiadała na pytania. Nie obyło się bez dogrywki. W III kategorii wiekowej reprezentowanej przez uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Reczko, drugie miejsce zajął Wojciech Kędzierski, a trzecie Dominik Ambroziak. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, a organizatorom za profesjonalne przeprowadzenie Turnieju.


Andrzej Kowalewski