- Matematyczny sukces uczniów z ZSP w Kaliszu Pomorskim
Matematyczny sukces uczniów z ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 30 marzec 2018
W dniu 23.03.2018r. odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy „Z Matematyką do Europy”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Kaliscy licealiści i uczniowie technikum informatycznego zajęli w rachunkowych zmaganiach dwa pierwsze miejsca w kategorii klas pierwszych i drugich.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu drawskiego, z czego 5 drużyn z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie, podzieleni na kategorie wiekowe zmagali się z zadaniami maturalnymi. Dodatkową trudność stanowiła treść zapisana w języku angielskim. Mimo to nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. W dwóch kategoriach zdobyli najwyższe podium. Laureatami konkursu zostali:
w kategorii klas pierwszych
I miejsce zdobyły:
Michalina Romanowska i Paulina Polewczak
III miejsce:
Wojciech Pindor i Kacper Ankiewicz
Opiekunką oby drużyn jest pani Katarzyna Witek.
W kategorii klas drugich:
I miejsce:
Weronika Mazur i Adrian Głogowski
II miejsce:
Zofia Hurka i Dariusz Andrzejewski
W tym miejscu należy podkreślić, że te drużyny zdobyły odpowiednio 100% i 87% wynik zostawiając swoich rywali daleko w tyle.
Opiekunką tych drużyn jest pani Danuta Stempień.
W kategorii klas trzecich
IV miejsce zdobyły:
Patrycja Rożnowska i Agata Jasiewicz
Opiekunką jest również pani Katarzyna Witek.


Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę i profesjonalne przygotowanie konkursu. Głównym organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest pani Mariola Puchalska.


Danuta Stempień