- MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY W SZCZECINIE
MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY W SZCZECINIE
piątek, 13 kwiecień 2018
W dniu 9 kwietnia 2018r. drużyna Medical Team Kalisz Pomorski, działająca w kaliskim Liceum wzięła udział w XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Szczecinie.Opiekunem zespołu był pan Karol Kalina. Młodzi ratownicy wrócili zadowoleni, z bagażem doświadczeń, zajmując 3 miejsce w rejonie Drawskim i 5 miejsce w rejonach Drawskim i Szczecińskim na 10 uczestniczących zespołów.

Dziewczęta z Medical Team: Wiktoria Bagrowska (kapitan), Malwina Nowakowska, Aleksandra Ramza, Natalia Kopczyk i Aleksandra Kowalczyk wykonywały zadania praktyczne w sytuacjach takich, jak wypadek komunikacyjny, epilepsja i omdlenie, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, ciało obce w ciele i rana cięta. Oprócz tego musiały rozwiązać test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, Polskiego Czerwonego Krzyża i Międzynarodowego Prawa Humanitarnego.

Warto zaznaczyć, że dziewczęta po raz pierwszy wystartowały w zawodach organizowanych przez PCK, a drugi raz w zawodach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i kwalifikowanej pierwszej pomocy od początku istnienia grupy medycznej. W pierwszej piątce znalazły się trzy drużyny medyczne z rejonu Drawskiego, co świadczy o bardzo wysokim poziomie przygotowania do zawodów z ratownictwa medycznego tych zespołów.

Możemy być dumni z zespołu Medical Team. Zapowiadamy, że w przyszłym roku nasz wynik będzie jeszcze lepszy.


Karol Kalina