- Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim oddają krew dla potrzebujących
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim oddają krew dla potrzebujących
piątek, 13 kwiecień 2018
W dniu 12 kwietnia 2018r. przy budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zaparkował specjalistyczny autobus do poboru krwi z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Kilkudziesięciu uczniów oddało bezinteresownie krew dla potrzebujących. Działanie zostało zorganizowane z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego oraz opiekuna grupy medycznej Medical Team Kalisz Pomorski, Karola Kalinę.

Przez pięć godzin młodzież oraz mieszkańcy Kalisza Pomorskiego oddawali krew podczas akcji mającej na celu uzyskanie od zdrowych osób krwi lub jej ważnych składników na rzecz osób jej potrzebujących. W całej akcji poboru krwi wzięły udział łącznie 52 osoby, z tego 48 zakwalifikowało się do jej oddania. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wytrwałość i chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Warto podkreślić, że była to już kolejna tego rodzaju akcja z udziałem uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim.


Karol Kalina