- II MISTRZOSTWA SZKOŁY W UKŁADANIU TANGRAMÓW
II MISTRZOSTWA SZKOŁY W UKŁADANIU TANGRAMÓW
wtorek, 17 kwiecień 2018
Dnia 27 marca 2018r.odbyły się II Mistrzostwa Układania Tangramów, czyli konkurs organizowany przez uczniów klasy 1 Ti pod opieką zastępcy zastępcydyrektora Katarzyny Witek. Do konkursu zgłosiło się 52 uczniów ze wszystkich klas, spośród których wyłoniono dziesiątkę finalistów, wśród których byli:Monika Nikorowicz kl. I a, Jakub Pietroń kl. I Ti, Mateusz Martenka kl. I a , Arkadiusz Wawruniak kl. I Ti , Kacper Woźniak kl. I b , Zofia Hurka kl. II b , Julia Sikora kl. II b, Olivia Kucharska kl. III a, Wiktoria Rakowska kl. II a, Łukasz Szczygielski kl. II d.

Uczestnicy w pierwszym etapie musieli się zmierzyć z ułożeniem takich figur jak kot, wiewiórka czy też królik. Finał, który odbył się 28 marca 2018r., okazał się niemałym wyzwaniem, być może nawet większym niż poprzedni. Co nie zmienia faktu, że jeden z uczestników nie dość, że ułożył całą figurę, to jeszcze odnalazł kolejne poprawne ustawienie klocków, którego organizatorzy nie przewidzieli.Wyniki konkursu II MISTRZOSTW W UKŁADANIU TANGRAMÓW:

I miejsce - Kacper Woźniak kl. I b,

II miejsce – Julia Sikora kl. II b,

III miejsce - Mateusz Martenka kl. I a.Wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia 2018r.na apelu pożegnalnym dla maturzystów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyobraźni i logicznego myślenia.


Magdalena Światowa kl. I Ti