- Finaliści konkursu SUPERMATEMATYK
Finaliści konkursu SUPERMATEMATYK
wtorek, 17 kwiecień 2018
W dniu 5 kwietnia 2018r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Katarzyny Witek wzięli udział w konkursie SUPERMATEMATYK, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskimdla gimnazjalistów, uczniów szkoły podstawowej i dla licealistów. Kaliskie Liceumi Technikum reprezentowali: Wojciech Pindor, Paulina Polewczak, Arkadiusz Wawruniak, Jakub Krzemień, Weronika Mazur, Zofia Hurka, Jakub Sankowski, Agata Jasiewicz, Szymon Gabrysiak, Adrian Kociuba.

Zadania konkursowe obejmowały cały kurs matematyki szkoły ponadgimnazjalnej na poziomie rozszerzonym. Konkurs był dwuetapowy: pierwsza część składała się z 25 zadań testowych, natomiast druga to zadania otwarte i zamknięte. Dwóch uczniów znalazło się w finale: Wojciech Pindor z I klasy technikum informatycznego i Adrian Kociuba z kl. III d.Dla uczniów był to dobry sprawdzian i synteza wiadomości. Uczniowie z klas pierwszychi drugich, by wystartować w przyszłym roku z sukcesem w konkursie muszą poznać cały materiał z matematyki rozszerzonej.

Wierzę, że popracują ambitnie, aby w przyszłym roku zająć medalowe miejsca.


Katarzyna Witek