- NAJLEPSI W REGIONIE Z MATEMATYKI I JĘZYKA NIEMIECKIEGO
NAJLEPSI W REGIONIE Z MATEMATYKI I JĘZYKA NIEMIECKIEGO
piątek, 20 kwiecień 2018
Piątek 13 kwietnia 2018r. okazał się szczęśliwym dniem dla zwycięzców II Regionalnego Konkursu dla Gimnazjalistów z Języka Niemieckiego i Matematyki, który odbył się w ZSP w Kaliszu Pomorskim. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 58 uczniów klas gimnazjalnych z Drawna, Drawska Pomorskiego, Wałcza, Choszczna, Chwiramu, Recza, Tuczna, Ińska, Wierzchowa, Świerczyny, Ostrowic, Nowego Worowa oraz Kalisza Pomorskiego.

Uczestnicy konkursu mieli 90 minut na rozwiązanie zadań. Po tym czasie pięciu uczestników konkursu z języka niemieckiego wzięło udział w etapie ustnym.Laureatami w konkursie z języka niemieckiego zostali – Aleksandra Brzezicka z Gimnazjum w Choszcznie,która zajęła pierwsze miejsce,Miłosz Nickowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim, zdobywca drugiej lokaty,trzecia była Amelia Ciosmak ze Szkoły Podstawowej w Drawnie.W konkursie matematycznym pierwsze miejsce ex aequo zdobyli – Cyprian Guzek z Recza i Jakub Grabowskiz Chwiramu, trzecią lokatę zajął Jędrzej Kozak z Kalisza Pomorskiego.

Nagrodzeni zostali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, a opiekunowie zwycięzców otrzymali dodatkowe wyróżnienie. Nagrodami w konkursie dla uczniów i ich nauczycieli był sprzęt elektroniczny. Każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa.

Nagrody i dyplomy wręczali laureatom konkursu – Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz i Zastępca Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Katarzyna Witek.

Otwierając konkurs, Dyrektor ZSP w Kaliszu PomorskimMaciej Rydzewski podziękował Staroście Drawskiemu oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego za ufundowanie cennych nagród. Podkreślił bardzo dobrą organizację konkursowych zmagań przez nauczycielimatematyki i języka niemieckiego z kaliskiego liceum – Zastępcę Dyrektora Katarzynę Witek, Zytę Bogacz, Danutę Stempień, Mirosławę Kacperską, Kamilę Kulik i Barbarę Tuziakoraz kaliskich licealistów.

Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez działające przy szkole „Stowarzyszenie Jesteśmy Razem”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom. Zapraszamy na konkurs w przyszłym roku!


Barbara Tuziak