- NA STRZELNICY W WIERZCHOWIE
NA STRZELNICY W WIERZCHOWIE
środa, 02 maj 2018
W dniu 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas policyjnych 1d i 2d, pod opieką nauczycieli Zbigniewa Jarząbka, Sebastiana Statecznego i Krzysztofa Wójciaka przeprowadzili trening strzelecki na strzelnicy w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Zajęcia na strzelnicy prowadzone były w ramach zajęć z przysposobienia penitencjarnego w ramach porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Zakładem Karnym w Wierzchowie.

Uczniowie, po przypomnieniu zasad bezpiecznego zachowania się na strzelnicy, pod okiem instruktorów z Zakładu Karnego w Wierzchowie strzelali z karabinków kbks do tarcz umieszczonych w odległości 50 metrów. Zdecydowana większość osiągnęła bardzo dobre wyniki, a wszyscy zwiększyli swoje strzeleckie doświadczenie i umiejętności.

Najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy 2d Wiktoria Bagrowska, która uzyskała 98/100 możliwych do uzyskania punktów. Warto zaznaczyć, że dla uczniów z klasy 1d, było to drugie ostre strzelanie w ciągu tygodnia, ponieważ kilka dni temu podczas pobytu na obozie w Komornicy strzelali m.in. z pistoletów Glock.

Dziękujemy Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie ppłk. Radosławowi Pewniakowi za umożliwienie przeprowadzenia treningu strzeleckiego oraz por. Dorocie Zwolańskiej i funkcjonariuszom Służby Więziennej za instruktaż i profesjonalne przygotowanie strzelania.


Krzysztof Wójciak