- Przedszkolaki z Recza uczą się pierwszej pomocy
Przedszkolaki z Recza uczą się pierwszej pomocy
środa, 02 maj 2018
Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Reczu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z grupy sześciolatków. Grupa uczniów należących do zespołu Medical Team Kalisz Pomorski, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Rafał Gumny oraz Franciszek Halapacz, pod opieką pana Karola Kaliny, podzieliła się z najmłodszymi swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie technik dotyczących ratowania życia ludzkiego. Dzieci mogły zapoznać się jak wyglądają manekiny ćwiczebne, profesjonalny sprzęt medyczny, taki jak kołnierze ortopedyczne, szyny usztywniające i wiele innych.

Młodzi ratownicy w sposób profesjonalny i zrozumiały przedstawili, jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym. sześciolatki miały okazję poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, zabezpieczać złamania, a także ćwiczyli pozycję boczną bezpieczną. Na koniec opiekun grupy medycznej pan Karol Kalina przeprowadził na prośbę wychowawców dzieci pogadankę na temat cukrzycy, w związku z chorobą jednej z koleżanek maluchów. Dzieci uważnie słuchały i wykonywały ćwiczenia, a także mądrze odpowiadały na zadawane pytania.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom z Publicznego Przedszkola w Reczu za zaproszenie, a Pani Wiesławie Bagrowskiej za organizację szkolenia i miła atmosferę podczas jego trwania.


Karol Kalina