- Sukces Medical Team w Zawodach Ratowniczych o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim
Sukces Medical Team w Zawodach Ratowniczych o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim
wtorek, 08 maj 2018
Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim odbyły się Zawody Ratownicze o Puchar Przechodni Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim. Wzięła w nich udział grupa Medical Team z kaliskiego Liceum pod opieką Karola Kaliny, zajmując po zaciętej rywalizacji drugie miejsce.

Drużyna Medical Team w składzie: Karolina Budnicka, Aleksandra Kowalczyk, Rafał Gumny i Michał Panowicz konkurowała z zespołami z Drawska Pomorskiego i Czaplinka. Zawody rozgrywane były na zasadach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Uczestnicy musieli zmagać z zadaniem teoretycznym, w którym świetnie wypadła kapitan kaliskiej grupy Aleksandra Kowalczyk.

W części opiekunowie grup, gdzie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej. W części trzeciej zawodów zespół Medical Team, prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową oraz opatrywał uraz u poszkodowanego, który został ciężko ranny w wypadku z wiertarką.

W zawodach drużyna poradziła sobie bardzo dobrze, zważywszy na to, że był to ich debiut w tego rodzaju imprezie.

Dziękujemy serdecznie panu Michałowi Walkiewiczowi z PSP w Drawsku Pomorskim oraz Komendantowi młodszemu brygadierowi Pawłowi Dymeckiemu za zaproszenie na zawody i ich profesjonalną organizację. W przyszłym roku powalczymy o zwycięstwo.


Karol Kalina