- Obóz policyjny klasy drugiej
Obóz policyjny klasy drugiej
środa, 23 maj 2018
W dniach od 9 do11 maja 2018 r. klasa druga o profilu policyjno – prawnym pod opieką wychowawcy Karola Kaliny i nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka brała udział w obozie policyjnym w Nowej Studnicy. Podczas trzech dni szkolenia uczniowie musieli pokonać swoje słabości podczas ćwiczeń fizycznych, doskonalili umiejętności strzeleckie, trenowali współpracę w grupie. Poznawali również pracę policyjnych techników kryminalistyki oraz saperów ćwiczących na poligonie drawskim.

Już pierwszego dnia z rana uczniowie pojechali na strzelnicę w Złocieńcu. Tam sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie podczas strzelania z karabinków kbks. Następnie uczniowie wraz z opiekunem Karolem Kaliną przenieśli się do Ośrodka Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu w Nowej Studnicy. Tam czekała na nich nie lada atrakcja, jaką był spływ kajakowy na odległość 14 kilometrów. Wieczorem młodzież doskonaliła współpracę w dwójkach podczas zawodów strzeleckich w paintballa.

W drugim dniu obozu uczniowie pojechali wraz z Krzysztofem Wójciakiem i Karolem Kaliną na poligon drawski do Ziemska, gdzie uczestniczyli szkoleniu dla policyjnych techników kryminalistyki. Podczas tego szkolenia uczniowie mogli zobaczyć profesjonalne efekty pirotechniczne oraz zapoznać się z pracą policyjnych techników i saperów podczas zabezpieczania pozostawionych śladów i rozbrajania ładunków wybuchowych. Wieczorem uczniowie biegali na dystansie 3 kilometrów oraz rywalizowali w wyścigach kajaków.

W ostatnim dniu uczestnicy obozu szkoleniowego pełni pozytywnych wrażeń oraz zdobytych wiadomości i umiejętności po zrealizowaniu zakładanych zadań wrócili do szkoły.

Dziękujemy dowódcy Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie majorowi Szymonowi Zadrożnemu za umożliwienie udziału młodzieży w ćwiczeniu policyjnych techników kryminalistyki na poligonie drawskim.


Karol Kalina