- Medical Team szkoli w Dziennym Domu Senior+
Medical Team szkoli w Dziennym Domu Senior+
środa, 23 maj 2018
Dnia 15 maja 2018 r. opiekun grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karol Kalina przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w dla emerytów z Dziennego Domu Senior+. Szkolenie polegało na przekazaniu najważniejszych informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrażających życiu i zdrowiu, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, złamania oraz krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne. Seniorzy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach ćwicząc każdy omawiany aspekt.

Było to pierwsze takie szkolenie. Już wkrótce odbędą się następne spotkania, na których będą omawiane dalsze elementy udzielania pierwszej pomocy, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo emerytów i ich rodzin. Jest to kolejny przykład owocnej współpracy Medical Team z kaliskiego Liceum z instytucjami działającymi na terenie Gminy Kalisz Pomorski.

Serdeczne dziękujemy kierownik ośrodka Domu Senior+, pani Magdalenie Bądźwol za zaproszenie i miłą atmosferę podczas szkolenia.


Karol Kalina