- Kaliskie piłkarki i piłkarze wicemistrzami Regionu w Wojewódzkiej Licealiadzie piłki nożnej
Kaliskie piłkarki i piłkarze wicemistrzami Regionu w Wojewódzkiej Licealiadzie piłki nożnej
czwartek, 24 maj 2018
W dniach 14 i 17 maja 2018 r. zostały rozegrane dwa turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkiej Licealiady piłki nożnej, w których uczestniczyły drużyny z ZSP w Kaliszu Pomorskim trenowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Karola Kalinę.

Jako pierwsze do rywalizacji stanęły dziewczęta. Kaliskie piłkarki rozgrywały swoje mecze w Stargardzie, rywalizując z drużynami z Wałcza i gospodyniami turnieju ze Stargardu.Dziewczęta pojechały w dość okrojonym składzie. Brakowało połowy podstawowych zawodniczek pierwszego składu. Mimo to po porażce z Wałczem, dziewczęta wygrały z gospodyniami turnieju 2:1. Dzięki zwycięstwu kaliskie piłkarki zdobyły Wicemistrzostwo Regionu w Wojewódzkiej Licealiadzie piłki nożnej dziewcząt.

W dniu 17 maja 2018 r. gospodarzami turnieju byli chłopcy z Liceum w Kaliszu Pomorskim. Piłkarze w swoim turnieju rozgrywali mecze przeciwko zawodnikom ze Szczecina, Stargardu i Wałcza. To właśnie z pierwszym wymienionym rywalem uczniowie z Kalisza Pomorskiego przegrali 1:2, co zadecydowało, że ostatecznie zajęli drugie miejsce w całym turnieju. Kolejne spotkania po zaciętej walce zakończyli zwycięstwem 4:3 nad ekipą z Wałcza i remisem 4:4 ze Stargardem.

Ostatecznie chłopcy także zdobyli tytuł Wicemistrzów Regionu Wojewódzkiej Licealiady piłki nożnej chłopców, wyprzedzając lepszym bilansem bramkowym zawodników ze Stargardu.

Kaliskie Liceum reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Jedynowicz, Maria Gródka, Kamila Żakowicz, Daria Borowiec, Jolanta Miry, Kacper Banaszak, Dominik Groblica, Bartosz Banasiak, Patryk Głasek, Krzysztof Czujko, Oskar Ziemnicki, Maciej Rdzanek, Adrian Zieliński, Konrad Preis i Aleksander Fabich.

Serdeczne podziękowania należą się panu Sebastianowi Statecznemu za pomoc w organizacji turnieju i profesjonalne sędziowanie podczas zmagań chłopców.


Karol Kalina