- Najlepsi w województwie
Najlepsi w województwie
niedziela, 27 maj 2018
Dnia 22 maja w siedzibie Wydziału Matematyczno - Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych zorganizowanych w województwie zachodniopomorskim w roku szkolnym 2017/18 przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy ze szczecińskimi uczelniami. Wśród najlepszych znalazła się Maria Wiewiórkowska uczennica kaliskiego Liceum.

Jej felieton na temat „Zbliżając się do prawdy, oddalamy się od rzeczywistości” docenili jurorzy XI edycji Konkursu Dziennikarskiego „Bliżej niż myślisz”. Spośród nadesłanych 46 prac wyłoniono cztery najlepsze, przyznając uczestnikom tytuł laureata. Maria jako jedyna spoza szczecińskich liceów znalazła się w tym zaszczytnym gronie. Jurorzy przyznali także dwa wyróżnienia.

Na co dzień uczennica pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego szkolnej gazety „Kontrast”. Odnosząc taki sukces, zapisała się w chlubnej tradycji pisma, którego dziennikarze w minionych latach również triumfowali.

Nagrody finalistom olimpiad przedmiotowych, także konkursu dziennikarskiego, wręczali JM prof. dr hab. Edward Włodarczyk Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, Urszula Pańka Dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz jurorzy. Licealiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne.

Atmosferę gali uświetnił chór Uniwersytetu Szczecińskiego, dla uczestników spotkania zorganizowano także dodatkowy konkurs ( matematyczno-językowy). Trzej zwycięzcy otrzymali dodatkowe niespodzianki.

Szczególne słowa uznania i gratulacje popłynęły do Marii od pana Dyrektora Macieja Rydzewskiego i opiekuna koła dziennikarskiego pani Aleksandry Radeckiej, którzy byli obecni na uroczystości wręczenia nagród.


Aleksandra Radecka